14/06/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Avrupa Türk Futbol Federasyonunda deprem !!! +++

BW-HABER Frankfurt

Almanya’nın Frankfurt kentinde 7 Nisan 2019 tarihinde Levent Karaca başkanlığında kurulan Avrupa Türk Futbol Federasyonu’ndan büyük kopuş sergilendi. ATFF’de adeta deprem etkisi yapan istifalar ilki sanatçı Rafet El Roman ‘dan geldi. Ardından Genel Başkan Levent Karaca kısa bir açıklama yaparak istifasını duyurdu.
ATFF’den ayrılanlar şu isimlerden oluşuyor; ATFF Kurucu Başkanı Levent Karaca, Başkan Vekili Kemal Akyol, Başkan Yardımcısı Rafet El Roman, Başkan Yardımcısı Sedat Kıymet, Basın Sorumlusu Yaşar Sekban, ATFF Futbol Eğitim Sorumlusu Can Vanlı, Yönetim Kurulu Üyeleri; Yasin Subaşı, Ömer Gevenli, EvrenKaya, Ümit Aksoyek, Ali Fuat Özüdoğru, Kadir İnce, ATFF Hukuku Birimi; Av. Turgut Yeşildal ve Ender Konakçı.

Başkan Levent Karaca, ATFF’nin adeta elinin kolunun bağlandığını ifade ederek yönetimden çekildiklerini ifade etti.

ATFF Fransa Başkanlığından yapılan resmi açıklama da Almanya, Frankfurt merkezli ATFF ile yollarını ayırdığını duyurdu. Mustafa Gedik yaptığı açıklamada’ Artık bu şartlarla ATFF Frankfurt ile çalışmalar devam edemeyeceği ortaya çıkmıştır. ATFF Fransa futbol konusunda çalışmalarına devam etme kararı almıştır.’ denildi.

ATFF İskadinavya ise kurulma çalışmaları devam ederken yapılan kısa açıklamada Frankfurt merkezli Almanya ATFF ile artık yollarımız ayrılmıştır notu düşüldü.

ATFF Frankfurt merkezi ile yollarını Yetenek Eğitim Merkezleri’de ayırdıklarını duyurdu. Buna göre Baden ATFF, Württemberg ATFF, Hessen ATFF ve Niedersachsen ATFF’de bundan sonra ATFF ile birlikte çalışmayacaklarını duyurdu.