30/05/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Banu Terzioğlu ‘ FETÖ bulunduğu tüm ülkeler için tehlike teşkil ediyor.’

‘Türkiye’de ki omurgasını kaybeden örgüt, yurtdışı yapılanmasıyla ayakta kalmaya çalışmaktadır.’

15 Temmuz hain darbe girişiminin 6ıncı yılında Karlsruhe Başkonsolosluğu toplantı salonunda bir etkinlik düzenlendi. Başkonsolos Banu Terzioğlu’nun ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıya, toplumun farklı kesimlerini temsil eden stk temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. Etkinliğin sonunda, Karlsruhe Eğitim Ataşeliği tarafından düzenlenen, ‘Şehit Ömer Halis Demir ve Diğer 15 Temmuz Şehitlerinin Ailelerine Mektup Yazma’ konulu kompozisyon yarışmasında derceye giren 3 öğrenciye ödülleri verildi.

Karlsruhe Başkonsolosu Banu Terzioğlu, ‘ Dünyanın her yerinde yabancı muhataplarımızı bilgilendiriyor, kendilerine dostane uyarılarımızı yapıyoruz’ diyerek FETÖ Terör Örgütünün faaliyet gösterdiği ülkelere zarar vereceği konusunda uyarıda bulundu.

15 Temmuz hafizalarımızda canlı tutulacak

Yakın tarihimizin en büyük ihaneti olan darbe girişimi sırasında 251 vatan evladımız şehadete ulaşmış, binlercesi de gazilik mertebesine erişmiştir. Kamu düzenine zarar veriyorlar

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ’nün) geçmişi hukuksuzlukla doludur. FETÖ üyeleri, devlet erkini elde etmek için sivil ve askeri bürokrasi ile yargı kurumlarına uzun yıllar boyunca sızmışlar; elde ettikleri önemli pozisyonları, hukuk ve kurumların sistemli olarak aşındırılması ve yıpratılması suretiyle kamu düzenine zarar vermek için suistimal etmişleridir.

şantaj, haraç, sahte yargılama

Devlet kurumlarına giriş sınavlarının sorularınınn çalınması, yasadışı dinleme, şantaj, haraç, sahte yargılama ve soruşturmalarda yıldırma FETÖ mensuplarının başvurdukları temel yöntemler arasındaydı. FETÖ’nün kanlı darbe girişimi, siyasi ve ekonomik amaçlar güden bu örgütün gerçek yüzünü gün yüzüne çıkarmıştır.

FETÖ bulunduğu her ülke için tehlikeli

İnsani yardım, eğitim, ticaret gibi faaliyetlerin arkasına sığınarak sahte kimliklerle dünyanın farklı bölgelerinde etkinlik gösteren FETÖ terör örgütü, yalnız Türkiye için değil bulunduğu ülkeler için de bir tehdit teşkil ediyor.

Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır

Türkiye, dış politikadan savunmaya, ulaştırmadan enerjiye, teknolojide havacılığa, eğitimden sağlığa emin adımlarla daha da parlak geleceğini inşaa ediyor. Evrensel ilkeler ve bin yılllık devlet geleneği üzerine inşa edilen Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.

Sözlerime son verirken, 15 Temmuz şehitlerimizle beraber Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını, vatanımız için canını feda eden tüm şehitlerimizi bir kez daha rahmetle anıyor, onların aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyorum.

Karlsruhe Başkonsolosluğu giriş katında Anadolu Ajansı’na ait 15 Temmuz hain darbe girişimi fotoğraf sergisi açıldı. Başkonsoloslukta işlemlerini yapacak vatandaş bu özel fotoğraf sergisini gezebilecekler.