30/05/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Başkan Kamil Manzak, Kahramanmaraş’ta yetim kız çocukları için yurt temelini attı

BW-HABER Kahramanmaraş

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, “Cumhurbaşkanı’mızın liderliğinde çocuklarımıza ve gençlerimize refah ve huzur içinde yaşayacakları bir Türkiye bırakmak için çalışıyoruz. Devlet korumasında yetişen çocuklarımız bizim göz bebeğimiz.” dedi.

Törene, Kahramanmaraş Valisi Mükerrem Ünlüer, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Ömer Oruç Bilal Debgici, resmi olmayan sonuçlara göre Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanlığını kazanan Fırat Görgel, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Gökhan İnal, İl Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman ile ilgililer katıldı.

Kahramanmaraş’ta 6 şubat 2023 ‘te meydena gelen asrın felaketi sonrası bölgede yaşayan 14 milyon insan etkilenmiş ve depremin hemen ardından Türkiye kenetlenerek depremzedelere acil yardımda bulunmuştu.Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Karlsruhe Şubesi Başkan Kamil Manzak’ın ööncülüğünde Hatay Defne Hastanesi yapımında paydaşlar arasında yerini aldı.


MÜSİAD Karlsruhe Başkanı Kamil Manzak konuşmasında şunları ifade etti, ;

Saygıdeğer Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımız Mahinur Özdemir Göktaş hanımefendi,kıymetli Valimiz, sayın milletvekillerimiz, değerli Belediye Başkanımız, değerli MÜSİAD Genel Başkan yardımcımız,saygıdeğer misafirler, değerli basın mensupları ve sevgili arkadaşlarım;

Hepinizi sevgi, saygı ve muhabbetle selamlıyorum.

Konuşmamı; bu hayırlı ve güzel proje için gece gündüz koşturan şahsım ve dava arkadaşlarım ( Dubaidan İdris Demirhan, İngiltere’den Mustafa Demir, Belçika’dan Hayri Apaydın, Vianadan Oktay Koçaslan, Fransa’dan İlkan Cengiz Almanya’dan Burhan Sağlam, Erdem Arın ve Nebi Alp adına yapıyorum.

Bizler, yurtdışında yaşayan Türk vatandaşları olarak, vatanımızdan binlerce kilometre uzakta olsak da, her zaman ülkemiz için yaşayan, gönlündeki vatan sevgisi hiç eksilmeyen insanlarız.

“Vatan sevgisi imandandır” düsturuyla o sevgiyi ana-baba, eş ve evlat sevgisinden bile önde tutan bizler, tüm kutsal değerleri çatısı altında taşıyan Vatanımız için canımızı bile seve seve feda etmeye hazırız.

Geçen yıl 6 Şubat’ta ülkemizde yaşanan büyük depremle hepimiz derinden yaralandık, yüreklerimiz ise parelendi. Biz yurtdışında yaşayan vatandaşlar olarak, depremden hemen sonra Hatay’da ilk Konteynır Hastanesini finanse edip devletimize teslim ettik. Şimdi ise geleceğimizin teminatı masum ve temiz yürekli çocuklarımız için buradayız. Rabbim nasip ederse, 80 yetim kız evladımızın barınacağı bir sıcak yuva yapmaya geldik. Hep birlikte yetimlerimizin yanında olmaya, onlara kucak açmaya geldik. Evlerimizde kendi çocuklarımız var, benim üç kız evladım var ellerinizden öperler, ama inşallah bundan sonra 83 kızım olacak. Gönülden inanıyorum ki bu duygu ve düşüncelerim bu projeye gönül veren tüm
arkadaşlarım için de geçerlidir. Gelin hep birlikte yetimlerimizi yetim bırakmayalım. Kızlarımıza sıcak yuva olalım, onları en iyi şekilde yetiştirelim ve yüzlerinde daima mutluluğu görelim. Birlikte, vatanımıza ve milletimize hayırlı ve mutlu nesiller yetiştirelim.

Unutmayalım ki Peygamber Efendimiz bir Hadisinde; “Yetimi görüp gözetmeyi üzerine alan kimseyle ben cennette yan yanayım” diye buyurmuştur.

Rabbim bir daha vatanımıza böyle felaketler yaşatmasın, ülkemizi ve milletimizi iç ve dış düşmanlara karşı korusun. Kahraman askerlerimize ve tüm güvenlik güçlerimize güç ve kuvvet versin.

Bu mübarek Ramazan gününde, başta Gazze’deki din kardeşlerimiz olmak üzere tüm müslümanları ve zulüm altında olanları korusun, bizlere de her daim vatanımızın, ülkemizin, milletimizin ve yetimlerimizin yanında olmayı nasip etsin.

Sözlerime son verirken, şahsım ve arkadaşlarım adına katılım ve destekleriniz için tekrar teşekkür ediyor, bu vesileyle yeni Belediye Başkanımız Fırat GÖRGEL Beyefendiye görevinde başarılar diliyor ve kendisinden kızlarımızın yeni yuvaları için maddi manevi desteklerini bekliyoruz.

Hepinizi sevgi, saygı ve muhabbetle selamlıyorum.
Allah’a emanet olunuz.