30/05/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Berlin’de Çanakkale Şehitleri ve Muhsin Yazıcıoğlu Anıldı

BW-HABER

Berlin 19 Mart 2018


BERLİN ALPEREN OCAKLARI ÇANAKKALE ŞEHİTLERİNİ VE MUHSİN YAZICIOĞLU’NU ANMA PROGRAMI DÜZENLEDİ

Avrupa Nizam-ı Alem Federasyonu’na bağlı derneklerin katılımı ile Berlin Alperen Ocakları tarafından ‘Çanakkale Şehitlerini ve Muhsin Yazıcıoğlu’nu Anma’’ programı Berlin’ de gerçekleştirildi. Programa Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici onur konuğu olarak katılırken, Dr. Lütfü Şahsuvaroğlu başkanlığında Prof Dr. Mustafa Çolak ve Doç. Dr. Fatih Mehmet Sancaktar’ın katılımı ile bir panel gerçekleştirildi. Programada ayrıca Muhsin Yazıcıoğlu’nun konuşmalarından kesitlerin yeraldığı bir sinevizyon gösterisi yapıldı, şiirlr okundu.
Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, “Çanakkale nasıl zaferle sonuçlandıysa Afrin de Menbiç de Kamışlı da Kandil de zaferle sonuçlanacaktır.” dedi.
Türk tarihinin şanlı zaferlerle dolu olduğunu belirten Mustafa Destici, bu zaferlerin başında Çanakkale Zaferi’nin geldiğini kaydederek, “Çanakkale Zaferi’nin 103‘üncü yıl dönümü kutlu olsun. Rabbim Müslüman Türk dünyasına çok büyük zaferler yaşattı, büyük kahramanlar çıkarttı. Çanakkale nasıl zaferle sonuçlandıysa Afrin de Menbiç de Kamışlı da Kandil de zaferle sonuçlanacaktır. Türkiye, hain katil terör örgütü üyelerine gereken dersi verecektir.” dedi.
Türkiye’nin bölgede yeniden harita çizme emelleri olanların bu emellerini kursaklarında bırakacağını Afrin’de gösterdiğini vurgulayan Destici, Avrupa’dan Afrin operasyonu nedeniyle yapılan olumsuz çağrıların ülke nezdinde karşılığı olmadığını dile getirdi.
Yapılan panalde ise Prof. Dr. Mustafa Çolak ve Fatih Mehmet Sancaktar, Çanakkale deniz savaşlarını, sebeplerini ve sonuçlarını ayrı tebliğler halinde sundular.
Programın Başında ise Avrupa Nizam-ı Laem Ocakları Federasyonu Başkanı Erol Yazıcıoğlu ve Berlin Alperen Ocakları Başkanı Ali Şen birer selamlama konuşması yaptılar.
Berlin başkonsolosu Mustafa Çelik te yaptığı kısa konuşma ile katılımcıları selamlarken, Çanakkale gibi zaferlerimizin her yıl daha güçlü bir şekilde anılması gerektiğini ve bir daha ki seneye Berlin Alperen Ocakları ile birlikte bu programı gerçekleştirmek istediklerinii vurguladı.
Berlin’li vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği programda ayrıca Muhsin Yazıcıoğlu’nun fotoğraflarının yer aldığı bir fotoğraf sergisi de düzenlendi.
Program sonunda bir teşekkür konuşması yapan Muzaffer Türk, organizasyon komitesi olarak emeği geçenlere teşekkür ederken, programa katılan tüm STK başkanlarına ayrıca ve ismen teşekkür etti.