18/05/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Biri Size 85 Bin Avro Kazandınız Derse…

BW-HABER

Karlsruhe 3 Ocak 2017


Telefon dolandırıcılığı yayılıyor.

Almanya’nın Karlsruhe kenti yakınlarında oturan Filiz Yıldırım, telefon dolandırıcılığı şikayeti ile Malsch Polisine şikayet dilekçesi verdi. 

Filiz Yıldırım’a gelen bir telefonda isminin Mustafa Yıldız olduğunu, Berlin Alman Merkez Bankasından aradığını ifade eden şahıs, Türkiye’de yapılan bir çekilişte 85 bin Avro kazandığı söyledi. Filiz Yıldırım’a araması çekiliş ile ilgili detaylı bilgi için Türkiye mobil telefon numarası  ( 0534 76684**)  verildi. İsminin Adem Soylu olduğunu söyleyen ve kendisini   Akbank personeli olarak tanıtan şahıs, Türk Hava Yollarının desteklediği bir çekilişle 85 bin Avro kazandığını söyledi. Ancak bu parayı alabilmesi için havale ücreti olan 1.680 Avroyu  yatırması gerektiğini belirtti.

Filiz Yıldırım 1.680 Avronun çok olduğunu söyleyince, havale ücretini iki taksitle 840 Avro olarak, verdiği hesap numarasına yatırmasını istedi. Filiz Yıldırım konuşmalardan şüphelenince, Adem S. ismindeki dolandırıcı para yatırılmazsa ikinci şanslıya paranın verileceğini sert bir ses tonuyla söyledi.

Filiz Yıldırım vatandaşların bu konu hakkında bilgi sahibi olmasını istediğini ve dolandırıcılığa karşı dikkat edilmesini istiyor. Konu polise intikal ederken, vatandaşlarında bu tür telefon aramalarına karşı dikkat etmesi gerektiğini söyleyen Filiz Yıldırım şimdi dolandırıcıların tesbit edilmesini bekliyor. 

Ne Türkiye Akbank ne de Türk Hava Yolları böyle bir çekilişin olmadığını ayrıca  ifade etti.