03/03/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Bu Gençler Ayakta Alkışlanır

ETTLİNGEN HABER / Yaşar Sekban   Haber… sadece haber >>>canakkel04Çanakkale Oyuncuları Türkiye Yolcusu

Kapalı gişe oynayan ”Çanakkale” isimli  tiyatro oyunu çalışanları, teknik ekip, oyuncular bir araya gelerek başarılarını kutladılar. 29 Kasım’da Ettlingen Stadthalle’de biletli 650 seyirci karşısına çıkan  Tiyatro Ayna ve DİZEM Sanat Gurubu oyuncuları Almanya’da ilk defa sergiledikleri kahramanlık destanı ”Çanakkale” oyunu ile gönülleri feth ettiler.

IMG_8761

Çanakkale oyunun ardından Avrupa’nın ve Türkiye’nin bir çok kentinden gösteri teklifi alan Tiyatro Ayna ve Dizem Sanat Gurubu, başarıları sınırları aştı. Ettlingen’de çalışma yaptıkları salonda bir kutlama düzenleyen tiyatro oyuncuları, aileleri, teknik ekip, folklor gurubu, sahne ve dekor çalışanları  bir araya geldi.

IMG_8720

Tiyatro oyuncularının Tiyatro yönetmeni Nejla Koçak’a bir de süprizleri vardı. Çanakkale oyunu afişini pastanın üzerine resmeden gençler, yönetmen Necla Koçak’a duygu dolu anlar yaşattı. Program sonunda gençler doyasıya halay çekerek eğlendiler.

IMG_8772

Necla Koçak ” Bu başarı hepimizin başarısı, güzel bir gösteri oldu,oyunun  sadece sanatsal olmadığının altını çizmek gerek burada tarihi bir kez daha yaşadık.” dedi. Tiyatro oyununda ilk defa halk oyunlarınada yer veren Necla Koçak, anlatımın daha görsel bir boyut kazandığını söyledi.

IMG_8764