13/04/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Burhan Sağlam MÜSİAD Avrupa’nın Çalışmalarını Anlattı

BW-HABER

Berlin 1 Ekim 2018 


Berlin’e Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın davetlisi olarak toplantıya katılan, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Avrupa Direktörü Burhan Sağlam, MÜSİAD Avrupa’nın Türkiye – Avrupa arasındaki ticari ve ekonomik önemine vurgu yaptı, konu ile ilgili olarak Cumhurbaşkanına bilgi verdi.

Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier’in daveti üzerine “ilk devlet ziyareti” için Berlin’de bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada Türk sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerini kabul etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında düzenlenen toplantıya katılan MÜSİAD Avrupa Direktörü Burhan Sağlam yeni yatırım ve çalışmalar ile Almanya ve Türkiye ilişkilerinin gelişeceğini ifade etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Almanya temaslarında Berlin’de Almanya’nın en büyük şirketlerinin yöneticileriyle bir araya geldi, Türk ekonomisini anlattı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’ye yatırım yapanın bugüne kadar hep kazandığını ve kazanmaya devam edeceğini belirtti. 

Toplantılar sonrası Ekonomi-Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ile görüşen MÜSİAD Avrupa Direktörü Burhan Sağlam, MÜSİAD Avrupa’nın Türkiye-Almanya arasındaki ekonomik kültürel ilişkileri konusunda izlenebilecek yol haritası hakkında istişarelerde bulundu.