24/07/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Büyükelçilik “Milli Dayanışma Kampanyası”na destek istedi

Büyükelçilik “Milli Dayanışma Kampanyası”na destek istedi

BW-HABER

Türkiye Cumhuriyeti Berlin Büyükelçiliği, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dün startını verdiği “Milli Dayanışma Kampanyası”na Almanya’da yaşayan vatandaşlardan destek istedi. Berlin Basın Müşaviri Refik Soğukoğlu imzasıyla yapılan açıklamada, Türkiye’nin Kovid-19’un yayılmaya başladığı ilk günlerden bu yana tüm dünyada baş gösteren bu salgının etkilerini en aza indirmeye yönelik çok sayıda tedbiri erkenden hayata geçirdiği hatırlatılarak şöyle denildi:

Türkiye, Kovid-19’un yayılmaya başladığı ilk günlerden bu yana tüm dünyada baş gösteren bu salgının etkilerini en aza indirmeye yönelik çok sayıda tedbiri erkenden hayata geçirmiş ve bu çabalarına devam etmektedir.

Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ilgili bütün kurumlarımızla kararlı bir şekilde yürütülen bu mücadelede en önemli gücümüz, vatandaşlarımızın her geçen gün daha bilinçli ve sıkı bir şekilde tedbirlere uymaya devam etmesi olacaktır.

Devletimiz bu süreçte sağlık alanında bütün imkanlarını seferber etmekle birlikte ekonomik ve sosyal destek paketleri ile de her kesimden insanımızın yanında olmayı sürdürmektedir.

Bugüne kadar zor zamanlarda hep ortaya koyduğumuz dayanışmanın en güzel örneklerini bu süreçte yine sergileyeceğimize inanıyoruz.

“Biz Bize Yeteriz Türkiyem” diyerek Sayın Cumhurbaşkanımızın öncülük ettiği Milli Dayanışma Kampanyasında, devlet-millet el ele vererek, kovid-19’a karşı alınan tedbirler dolayısıyla mağduriyet yaşayabilecek ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ilave destekler sunulması amaçlanmaktadır.

İmkan sahibi tüm vatandaşlarımızı bu dayanışmaya destek olmaya davet ediyoruz. İnanıyoruz ki bu sıkıntılı günleri geride bıraktığımızda hatırlayacağımız en güzel fotoğraf, aziz milletimizin ortaya koyduğu birlik ve dayanışma olacaktır.

Anavatanımızdan uzakta Almanya’da faaliyet gösteren ve toplumumuza öncü ve ışık olan siz değerli basın mensuplarının bu Milli Dayanışma Kampanyasını haberleştirerek yurttaşlarımıza ulaşmasını sağlamanız bu zor süreçte verilebilecek en büyük destek olacaktır.