20/05/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Çocuğunuza Diploma Bırakın

S Plaket

Çocuklarımıza Bırakabileceğimiz En Güzel Miras, Nitelikli Bir Diplomadır!

 BW – HABER

Milli Eğitim Bakanlığı himayesinde Berlin Büyükelçiliği Eğitim Müşavirliği ile Karlsruhe Başkonsolosluğu Eğitim Ataşeliği koordinasyonunda başlatılan ‘Haydi, Türkçe Konuş Benimle’ kampanya tanıtımı için Pazar günü Ettlingen, Baden Baden, Singen ve Blumberg şehirlerine yaptığı ziyaretlerde 10 Türk Okul Aile Birliği Başkan ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile öğretmen, öğrenci ve velilerle birebir istişarelerde bulunan Karlsruhe Başkonsolosluğu Eğitim Ataşesi Gürkan Avcı, ileriye dönük yeni projeler için talep ve ihtiyaç planlaması yapmaya başladıklarını söyledi.

Genel Koordinatör Öğretmen Kazım Yılmaz’ın eşlik ettiği gezi ve ziyaretlerde yaptığı konuşmalarda “En Güzel Miras, Nitelikli Bir Diplomadır” vurgusunu defaten dile getiren Gürkan Avcı, çok faydalı ve verimli bulduğunu ifade ettiği görüşmeler perspektifinde Eyalet genelinde yürüttükleri çalışmalarına son hızla devam edeceklerini söyledi.

 IMG_3559

Ettlingen Okul Alie Birliği Başkanı Avni Koçak, Ettlingen Belediye Başkanı Thomas Fedrow, Eyalet Milletvekili Christine Neumann, Karlsruhe koordinatör öğretmeni  Ahmet Özkan, Ettlingen DİTİB Camii başkanı Hayri Güney, Türkçe dersi öğretmenleri ve  Ettlingen OAB yönetimi ila üyelerinin katıldığı dostluk, dayanışma ve işbirliği temalı kahvaltılı toplantıda ileriye yönelik plan ve temenniler konuşuldu.

 IMG_3852

Ardından, Baden Baden Okul Aile Birliği Başkanı Kemal Demirel’in davetiyle düzenlenen ve Türk Okul Aile Birlikleri Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeleri Yüksel Demirel, Ercan Açıkkol, Mahmut Pervaneli ve DİTİB Baden Eyalet Birliği başkanı Cihan Şavran ve Türk Okul Aile Birliği Yönetim Kurulu Üyeleri ila veli, öğrenci, gençlerin iştirak ettiği tanışma, istişare ve proje planlama temalı kahvaltısında ileriye yönelik projeksiyonlar konuşuldu. Keyfiyetli bir tanıtım ve sunumla başlayan toplantıda ileriye yönelik heyecan verici projelere şimdiden start verildi.

 IMG_3775

Akabinde, Güney Baden Okul Aile Birlikleri başkanları, eğitim gönüllüleri, Türkçe dersi öğretmenleri ile biraraya gelindi. Singen Okul Aile Birliği’ne ait binada yapılan toplantıda, Singen Koordinatör Öğretmeni Seyfi Irmak, Radolfzell OAB başkanı Mehmet Aktaş, Konstanz OAB’den Özlem Çağlar, Tuttlingen OAB Mustafa Aday, Donaueschingen OAB başkanı Mehmet Ak, Schramberg OAB başkanı İbrahim Özbelek, Blumberg OAB başkanı Serkan Yayla ve Singen OAB yönetim kurulu, başkan Suat Şen, başkan yardımcısı Fatma Kanık, Recep Özkan, Metin Uğurlu hazır bulundu.

 IMG_3902

Singen Koordinatör Öğretmeni Seyfi Irmak’ın bölge ile ilgili yaptığı bilgilendirme sunumunun ardından Eğitim Ataşesi Gürkan Avcı, yaptığı konuşmada; nitelikli ve donanımlı eğitim almış bir birey olarak, mutluluğunuzu sadece iş dünyası ve para kazanma süreçlerinde değil, aynı zamanda aile yaşamamızda, özel ilişkilerimizde, kendi iç dünyamızda da sağlıklı, saygın, istikrarlı ve barışık bir yaşam sürdürülebilirliği ile alakalı değerlendirmelerini paylaştı.

Singen OAB  başkanı Suat Şen’in Karlsruhe Eğitim Ataşesi Gürkan Avcı’ya başarılı çalışmaları ve ziyaretinden dolayoı plaket takdim ettiği toplantıda velilerimizce getirilen ev yapımı ikramlar sunuldu.

Türkçe ve Türk Kültürü derslerinin bölgedeki mevcut durumu ve ileriye yönelik hedeflerin konuşulduğu toplantıda ‘Türkçe derslerinin seçmeli ders haline getirilmesi hususunda fikir alışverişlerinde bulunuldu.

Toplantıda ayrıca Türkçe, Türk Kültürü derslerine katılan öğrenci sayılarının artırılması ila derslerin kalitesinin yükseltilmesi konuları ayrıntılı olarak istişare edildi, planlamalar yapıldı.

Daha sonra, Blumberg Okul Aile Birliği başkanı Serkan Yayla ve bölge öğretmeni Pınar Potuk nezaretinde Werkreal okulundaki bölgenin tek Türkçe Sınıfı ziyaret edilerek, sınıf içerisindeki Türk bayrağı, Mustafa Kemal Atatürk posteri, Türkiye haritası ve bayraklı çocuklar resmi ile adeta bir Türkiye havası verilen atmosferde rol model alınması kabilinden tetkik ve incelemelerde bulunuldu. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama programının daha etkin ve zengin bir programla hayata geçirilmesi hususlarında görüş alışverişleri yapıldı.

T.C. Karlsruhe Başkonsolosluğu  Eğitim Ataşeliği