24/02/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Çocuklar Bu Bayram Sizin

BW-HABER Schiltac 27 Nisan 2019

Schramberg Okul Aile Birliği 23 Nisan Etkinliği Göz Doldurdu…

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı 99 uncu yılında Almanya’da da coşkulu kutlamalara sahne oluyor. Almanya’nın dört bir yanında etkinlikler düzenleniyor. Bunlardan bir tanesi Schramberg Okul Aile Birliği’nin düzenlediği dikkat çekici 23 Nisan kutlaması oldu.

Almanya’da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Schramberg Okul Aile Birliği öğrencileri, pelerinle Atatürk ve bayrak gösterisini müzik eşliği ile birlikte yapması salonda büyük alkış aldı. Çocuklardan oluşan koro Mustafa Kemal Atatürk imzalı tişörtlerle en güzel şarkılarını söylediler.

Schramberg Okul Aile Birliği öğrencileri, 99 uncu yılında Mustafa Kemal Atatürk’ün kendilerine emanet ettiği Cumhuriyete sahip çıkacaklarını bir kez daha Avrupa’dan gösterdi.

23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı şenliğine Schiltac belediye başkanı Thomas Haas, TC Karlsruhe Başkonsolosu Yardımcısı Adnan Hayal, Baden Okul Aile Birliği Başkanı Kemal Ülker, Schramberg Okul Aile Birliği Başkanı Ercan Balkesen, Türkçe dersi ve Türk kültürü öğretmeni İslam Çam, Cumhur Parlak ve davetliler katıldı.