13/07/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Cumhuriyet Turnuvası Karlsuhe bölge elemeleri yapıldı

BW-HABER Karlsruhe
97 Türkçe ve Türk Kültürü Dersi öğrencisi kıyasıya mücadele etti.

Almanya’nın Karlsruhe kentinde düzenlenen futsal salon futbolu turnuvasına ilgi büyük oldu. 8-14 yaş grubu 97 öğrenci, 22 Ocak Pazar günü Karlsruhe Eichelgartenhalle ‘de kıyasıya mücadele etti.

Karlsruhe Başkonsolosluğu ve Karlsruhe Eğitim Ataşeliği himayesinde, Karlsruhe Okul Aile Birliği ile birlikte düzenlenen Cumhuriyet Kupası Futbol Turnuvası Karlsruhe bölge elemelerinde ilkokul grubunda ‘Kafa’ takımı birinci olurken, orta okul seviyesinde ise ‘Aslanlar’ takımı birinci olarak Şubat ayında düzenlenecek olan Cumhuriyet Kupası Final müsabakalarına katılmaya hak kazandı.


Karlsruhe Eichelgartenhalle’de düzenelenen Karlsruhe bölge eleme turnuvasının hakemleri; İzmir Altınordu eski oyuncusu İlhan Doğan, Karlsruhe Polis Spor Derneği’nin antrenörü Soner Şahin ve Siemens oyuncusu Hüseyin Sekban oldu.

Futsal turnuvasına; Karlsruhe Eğitim Ataşeliği personeli Hüseyin Kuru, Karlsruhe Türçe ve Türk Kültürü öğretmenleri, Karlsruhe Okul Aile Birliği Başkanı Erdem Arın, Avrupa Futbol Talent Akademisi (EFTA) Başkan Yardımcısı İlhan Doğan, EFTA yöneticisi Soner Şahin, Karlsruhe Sanatçılar Platformu başkanı Mehmet Söyleyici, EUTFF Başkanı Kemal Akyol, Württemberg Okul Aile Birliği Federasyonu Başkanı Burhan Uzun ve 300 spor sever katıldı.

Karlsruhe Eğitim Ataşeliği personeli Hüseyin Kuru, ‘ Müthiş bir mücadele yaşandı. 4 müsabakanın sonucu penaltılarla belirlendi. Türkçe ve Türk Kültürü öğrencilerimiz tüm maharetlerini ortaya koydular.’ dedi.