14/06/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Denizlispor Başkanı Mehmet Uz, Karlsruhe Minareli Camii inşaatini ziyaret etti

BW-HABER

Denizlispor Kulübü Başkanı Karlsruhe Minareli Camii İnşaatinde

Denizlispor Kulübü Başkanı Mehmet Uz, yapımına geçtiğimiz ay başlanan Karlsruhe Minareli Camii inşaatini gezdi. Almanya’nın Baden-Württemberg eyaletindeki Karlsruhe kentinde inşa edilecek Diyanet İşleri Türk İslam Birliğine (DİTİB) bağlı Karlsruhe Merkez Camisi ve Kültür Merkezi’nin yapımını üstlenen KILIÇER BAU firması sahibi Nihat Kılıçer’i ziyaret eden Başkan Mehmet Uz çalışmalar konusunda bilgi aldı.

Nihat Kılıçer; 2 bin metrekare arsa üzerinde ve 4.680 metrekare kullanım alanına sahip olacak camii projesini üstlenmenin manevi hazı ile inşaat çalışmalarının planlanan süre içinde tamamlanacağını belirtti.
Kılıçer, yapımı devam eden tek minareli, üc katlı camide ibadethanenin yanında, kapalı otopark, gençlik ve kadın merkezi, konferans salonu, kütüphane, derslik, lokal ve Ana Okulunun yer alacağını sosyal alanlarda hizmete devam edeceğini söyledi.

DİTİB yeni minareli cami üstlenici firma KILIÇER BAU sahibi Nihat Kılıçer, ‘ Cami planından izin konusuna kadar hergün gece gündüz çalışarak bugüne getirmekten büyük onur ve sevinç duyduk. Tüm personelimizle gece gündüz el ele verek harfiyat ve ardından bugün en önemli gün olan beton dökme gününe gelebildik. Gece 02:00’den Cumartesi öğle saatlerine kadar 871 metreküp beton atıldı. Bu olağan üstü çalışma ile planlanan sürenin önüne geçebildik. Çalışmalarımız bu şekilde devam etmesi durumunda iki yıl içerisinde yeni minareli camimizi bitirebileceğiz.’

Başkan Mehmet Uz,’ Böyle güzel bir günde burada bulunmaktan çok mutlu oldum.Bugün Rabbime şükürler olsunki her kentte en az bir cami görmek bizleri de sevindirdi. Almanya’da bulunduğum bir çok şehirde cami mimarisine uygun ibadethaneler görmek, burada yetişen yeni nesile kültürümüzü, dinimizi aktarma konusunda çok iyi işlerin yapıldığını gösteriyor. Tüm katkıları olanlardan Allah razı olsun.’ dedi.