18/05/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Dr. Rahşan Doğan United Karlsruhe Basketball’i Ziyaret Etti

BW-HABER Karlsruhe 13 Nisan 2019

Almanya’nın Karlsruhe kentinde 4 yıldır faaliyette bulunan United Karlsruhe Basketball Spor Okulunu, Alman Hristiyan Demokrat Partiden Dr. Rahşan Doğan ziyaret etti.

Karlsruhe Erich Kastner Okulu salonunda faaliyet gösteren United Karlsruhe Basketball okulu ziyaretinde öğrenciler Dr. Rahşan Doğan‘a Karlsruhe şehrinin politikasını sordu. Basketbol öğrencileri,; okulların yenilenmesi ve geliştirilmesi, çevre, yeni spor alanları, ulaşım sorunları gibi konularda Dr. Rahşan Doğan’a sorular yöneltildi. Dr. Rahşan Doğan Karlsruhe şehrinin eğitim, sağlık, spor ve ulaşım konularında izlenen politikası hakkında bilgi verdi.

Dr. Rahşan Doğan basketbol öğrencileri ile bir süre basketbol oynadı. Siyasetteki başarısını burada da gösterdi. Başarılı atışı ile basketbol öğrencilerinden alkış aldı. Ziyarette 40 yıllık hatıra sahip, geleneksel Türk kahvesi ikram edilirken, United Karlsruhe Basketball yöneticisi Yaşar Sekban özel UKB dernek logosu olan kahve kupasını Dr. Rahşan Doğan’a günün anısı olarak hediye etti.