18/05/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

EFTA Başkanı Kemal Akyol, ‘ Türkiye’nin en genç gurbetçi yıldız oyuncusunu tebrik ederim.’

BW Haber

Türkiye profesyonel ligte sahaya çıkan en genç gurbetçi oyuncu ünvanını alan Atilla Karaca gözdoldurdu. Türkiye Birinci Lig Takımı Eskişehirspor’da top koşturan 16 yaşındaki genç gurbetçi futbolcu Atilla Karaca, hafta sonu oynanan; Eskişehir – İzmir Altınordu müsabakasında 70 dakika boyunca gösterdiği başarıyla adından bir kez daha söz ettirdi.

Profesyonel ligte en genç gurbetçi yıldız ünvanını alan profesyonel futbolcu Atilla Karaca’yı telefonla arayan EFTA ( European Football Talent Academy ) Başkanı Kemal Akyol genç yıldızı tebrik etti. EFTA Başkanı Kemal Akyol, ‘ EFTA olarak gençlerimizin önünü açmak, onları en iyi takımlarda görmek bunun yanında da eğitimlerine devam edebilmeleri bizler için çok önemli. Avrupa’dan giden ve birinci ligte oynayan en genç oyuncu ünvanını geçtiğimiz Pazar günü Altınordu’ya kaşı, İzmir’de gösterdiği 70 dakika boyu verdiği güzel mücadeleyle bunu kendisi ispat etti.’

TFF İsmail Erdem - EFTA Kemal Akyol - TFF Nihat Özdemir

EFTA Başkanı Kemal Akyol, genç yıldız Atilla Karaca’yı takip ettiklerini, zaman zaman da EFTA’nın çalışmalarına katılarak, EFTA Anrenörlerinden destek aldığını ifade etti. Akyol, Atilla Karaca’nın 67 numaralı Mesut Özil forması ile sahaya çıkmasını anlamlı bulduğunu, gençlerin önemli ve başarılı futbolcuları örnek almasını sevindirici bulduğunu söyledi.

Almanya’nın Frankfurt kentinde 5 Mayıs 2004 yılında doğan Atilla Karaca, futbola 6 yaşında Alman takımı SpVgg Oberread’da başladı. Daha sonra Alman ikinci ligte mücadele veren fsv Frankfurt takımında 10 ve 11 yaşlarında mücadele verdi.Kickers Offenbach takımında 5 sene top koşturan Atilla Karaca, kaptan ve 10 numara pozisyonunda sahada yerini aldı.

Türkiye’ye izine gittiğinde kendini geliştirmek için Eskişehirspor’un antremanlarına katıldı. Türkiye’de oynadığı futbol antrenörlerin dikkatini çekti. Eskişehirspor formasını giyen Karaca’nın hayalleri gerçek Eskişehirspor’da U16 ve U17 takımlarının ardından ilk profesyonel maçına 4 Nisan’da İzmir’de Antınordu takımına karşı Altınordu sahasında çıktı. Başarılı gurbetçi, 70 dakika boyu mücadele verdiği ilk müsabakasında gözdoldurdu.