25/06/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Eğer ‘O’ Kapıyı Çalarsa Açmayın

Karlsruhe Polisi Sahtekarlığa Karşı Yine Uyardı.

BW-HABER

Karlsruhe / Durlach 15 Nisan 2018


Karlsruhe (ots) -Karlsruhe Durlach  Schinnrain sokağında bir eve giren dolandırıcılar yaşlı kadına ait para çantasını aldı. Soyguncular yaşlı kadına ait bir kaç bin Avro ile kayıplara karıştı. 

Saat 15:00’da kapı çalındığında yaşlı kadın olacaklardan habersiz kapıyı açtı. Karşısında Stadtwerke (Elektrik ve Su İdaresi) çalışanı kıtafetiyle 30 yaşlarında çok iyi Almanca konuşan bir genç karşısına çıktı. 30 yaşlarındaki dolandırıcı su borularında bakteri tesbit ettiklerini ve suyu kontrol etmek zorunda olduklarını ifade etti. Dolandırıcıları belediye çalışanı zanneden kadın içeri aldı. Banyoda bir süre su ile yaşlı kadını oyalayan adam, muhtemelen ikinci soyguncunun içeri girmesini sağladı. Yaşlı kadına ait bir kaç bin Avro’yu alan soyguncular ortadan kayboldu.
Bir süre sonra yaşlı kadın masa üzerindeki para çantasının yerinde olmadığını fark etti. Polisi arayan yaşlı kadın dolandırıcılardan şikayetçi oldu. 

Güneyli görünüşlü dolandırıcı çok iyi derece Almanca konuşurken, herhangi bir şive kullanmadığı, 30 yaşlarında olan kısa saçlı adamın 175 cm boyunda olduğu belirtildi.
Karlsruhe Durlach Polisi vatandaşları uyardı. Bu gibi durumlarda polis veya güvenilir kişilere  bildirilmesi gerektiği bir kez daha hatırlatıldı. 
Polis vatandaşlardan yardım istedi. Konu ile ilgili bilgisi olanların  0721/49070 numaralı telefonu aramaları istendi.