30/05/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Eğitim Gönüllüleri Piknikte Buluştu

IMG-20160721-WA0033

BW-HABER   Villingen-Schwenningen


Baden bölgesinde  eğitim ve öğretim yılı sonu  nedeniyle Villingen-Schwenningen Türk Okul Aile Birliği, aileleri, eğitim gönüllülerini, öğretmenleri biraraya getirdi. V-S Türk Okul Aile Birliği başkanı  Songül Deniz piknikte biraraya gelmekte amacın geçmiş eğitim ve öğretim yılının değerlendirilmesi olduğunu söyledi. Deniz, ” Güzel bir eğitim ve öğretim dönemi geçirdik. Bir çok faaliyetimiz oldu. Öğrenci sayımızda ki artış, Türkçeye olan ilgi öğretmenlerimizin başarısının bir göstergesidir. Gelecek eğitim yılında da birlikte çalışmalarımız devam edecek. İlk hedefimiz, Türkçe’de kalite arttırmak.” dedi.
Düzenlenen etkinliğe; Schramberg, Tuttlingen ve Freiburg şehirlerinden de bir çok eğitimci ve aileler katıldı.
Gün boyu süren etkinlikler çerçevesinde misafirlere yiyecek içecek ikramında bulunulurken, farklı yörelerden halk oyunları gösterileri sunuldu. Davul zurna eşliğinde piknikte vatandaşların halay çekmesi hoş görüntülere sahne oldu. Etkinlik boyunca bağlama ile canlı müzik dinlentileri sunuldu. Çocuklar aileleri ile sportif eğlenceli yarışmalar yaparak bol bol eğlendiler.
Çocukların tam gün katıldıkları büyük etkinlikte doyasıya eğlendiler. Sportif yarışmalarda sosyalleşmeleri sağlandı. Takım çalışması yapan çocuklar, internet ve bilgisayardan uzak güzel bir gün geçirmenin mutluluğunu yaşadılar.