24/02/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Emeklilik Konusunda Bilgilendirdi

Ne Zaman Emekli Olacaksınız? 


PFORZHEİM / Halil Şahin

Muhammed Kıran 02

Karlsruhe Başkonsolosluğu Çalışma ve Sosyal Güvenlik Ataşesi Muhammet Kıran Türkiye ve Almanya’da ki mevzuat değişiklikleri hakkında bilgi verdi.

Almanya’nın Pforzheim kenti DİTİB Fatih Camii salonunda düzenlenen toplantıda konuşma yapan Muhammet Kıran vatandaşların sorularını cevaplandırdı.

Muhammet Kıran, . bayanların yurtdışında ikamet ederek geçirdikleri süreleri borçlanabileceğini  ve Türkiye’den borçlanma yoluyla emekli olabileceğini söyledi. Kıran, bayanların İster çalışma olsun ister ikamet 18 yaşından sonraki süreler borçlanabileceklerini belirtti.

Muhammed Kıran07

Vatandaşlar en çok Mavi Kart sahiplerinin emeklilik durumu konusunda soru yöneltirken, emeklilik sontrası Türkiye dönüşte gümrüksüz götürülebilecek eşya ve araç konusunda soru yönelttiler. Programın sonunda Türkiye’den emekli olmak isteyen vatandaşlar borçlanılacak miktar ve süre konusunda tek tek bilgi aldılar. Programı düzenleyen DİTİB Fatih Cami Başkanı Hasan Basri Okumuş, kprograma katılan Muhammet Kıran ve vatandaşlara teşekkür etti.

muhammed kıran09