25/06/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Ettlingen, Eğitim Yıl Sonu Etkinliğinde Buluştu

BW-HABER

Ettlingen 29 Temmuz 2018


Almanya’nın Karlsruhe kenti yakınlarındaki Ettlingen kasabasında faaliyet gösteren Ettlingen Okul Aile Birliği ve   DİZEM Sanat Türk Halk Oyunları Topluluğu 2017-2018 eğitim yılı sonu  buluşması düzenledi. Ettlingen Gençlik Merkezinde düzenlenen etkinliğe Türkçe ve Türk Kültürü öğretmenleri, Ettlingen Mevlana Cami yönetimi ve üyeleri katıldı.

Ettlingen Okul Aile Birliği başkanı Avni Koçak misafirlerini kapıda karşıladı. Avni Koçak açılış konuşmasında,  ” Geçmişe baktığımızda çok, ama çok büyük yol aldık. Ancak zamanın değiştirdiği ihtiyaca cevap vermek o kadar da kolay değil. ” diyen Koçak, eğitimin sadece okulda sıralarında dört duvar etrafında olmadığının altını çizerek, ”Eğitim hayat boyu devam eden farklı kulvarları olan büyük bir yarıştır, önemli olan bu yarışta geri kalmamak zamanı yakalamak, iyi değerlendirmek, bizlerde zaten bunun için buradayız.” 

Avni Koçak ve DİZEM Sanat topluluğu misafirlerine Murat Aydınkoç grill ustanın hazırldığı ikramlarda bulundu. Ettlingen ve çevresinde oturan davetlilerinde katıldığı etkinlikte Türkiye’ye dönecek olan öğretmenlere yeni çalışma hayatlarında başarı dilendi.