20/05/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

EUBA- AVRUPALI İŞ ADAMLARI BİRLİĞİ BERLİN’DE II. KONGRESİNİ GERÇEKLEŞTİRECEK

BW-HABER

Berlin 


EUBA- AVRUPALI İŞ ADAMLARI BİRLİĞİ BERLİN’DE II. KONGRESİNİ GERÇEKLEŞTİRECEK

 

Dinamik yapısı, yenilikçi vizyonu ile sürekli büyüyen ve Avrupa’da 11 ülke Almanya’da 17 şube ile temsil edilen, 2015 yılında kurulup şu an 1500 üyeye ulaşan EUBA- Avrupalı İş Adamları Birliği farklı ülkelerden üyelerini ve iş dünyasını  EUBA kongresinde buluşturacak.

Uluslararası buluşmaya sahne olacak EUBA kongresinde konuklar ve EUBA üyeler deneyimlerini ve fikirlerini paylaşma imkanına sahip olacak. Kongremizin hedefi ise ‚’’Küresel rekabette güçlü bir Avrupa ekonomisi’’ 

 

Avrupa’da 11 ülke ve Almanya’nın 5 bölgesinde 17 şube ile faaliyet gösteren kısa adı EUBA olan Avrupalı İş Adamları Birliği’ne bağlı derneklerin temsilcileri 18 Kasım 2017 Cumartesi günü Berlin Mercure Hotelde EUBA Avrupa II. Kongresi’nde bir araya geliyor. Yaklaşık 200 delegenin katılımı ile gerçekleştirilecek olan EUBA Avrupa II. Kongresi akşamında ise ekonomi ve siyaset dünyasının önde gelen temsilcileri ile sivil toplum kuruluşları ve basın temsilcilerinin katılacağı gala programı yapılacağı bildirildi. Gala programının onur konuğu olarak DIHK Başkanı Dr. Eric Schweizer’in katılması öngörülmekte. EUBA Avrupa Genel Başkanı Cahit Kerenciler, ‘’Avrupalı İş Adamları Birliği olarak, sene boyunca 11 ülke ve Almanya’da farklı bölgelerde kurulmuş olan derneklerimiz kendi çalışmaların yürütüyorlar, bizler bu çalışmalarımızı değerlendirmek üzere 6 haftada bir yine farklı ülke ve bölgelerde yönetici kadromuz ile bir araya gelerek genel istişare toplantıları gerçekleştiriyoruz. Son olarak daha kapsamlı olarak delegelerimizin de katılımı ile kongremizi Berlin’de gerçekleştireceğiz’’ dedi.

EUBA Doğu Almanya Başkanı Halil Kaya, EUBA Avrupa II. Kongresi’nin Berlin’de yapılmasından memnuniyet duyduklarını, çalışmalara şimdiden başladıklarını ve kusursuz bir program için ellerinden geleni yapacaklarını belirtti. Kaya, ayrıca EUBA olarak desteklerini her zaman yanımızda hissettiğimiz ve çeşitli programlarımıza katılan sayın Büyükelçimiz ve Başkonsolosumuzu Kongremizde de görmeyi arzuluyoruz, ayrıca faaliyet gösterdiğimiz tüm ülkelerin büyükelçileri, ekonomi ve ticaret müşavirleri ile Berlin Eyalet Başbakanı da davet listemizde yer almaktadır, dedi.