17/05/2022

BW News

Nachrichten aus der Welt

Fikir özgürlüğü buraya kadar…

BW-HABER Karlsruhe

Türk Cerraha inanılmaz linç !!!
Karlsruhe’de Helios Klinik’te kalp damar cerrahı olarak g,rev zapan Türk doktora ‘düşünce özgürlüğü’ freni. Ünlü Türk Cerrah twitter sayfasından yaptığı „Bir hekim olarak Eşcinselliğin, transsexuelliğin hastalık olduğunu belirtmek isterim.“ açıklaması üzerine hastane yönetimi Dr. Metin Çakır’ı bir süre izine çıkardı. Hastane yönetimi Türk doktor tarafından paylaşılan yazı ile Helios Kliniğin aynı görüşleri paylaşmadığı açıklamasını yaptı.

Alman basını olayı yine siyasi krize çevirmek amacıyla, konuyu Türkiye’ye bağladı. Türkiye’de son zamanlarda tartışılan üçüncü cinsiyet konusu böylece Almanya’ya taşınmış oldu. Türk cerrah tarafından yapılan paylaşım 58 bin beğeni alırken, düşünce özgürlüğüne gelen baskı üzerine tweet sayfadan kaldırıldı.

Karlsruhe kentinde kalp damar cerrahı olarak görev yapan ünlü Türk doktor Metin Çakır, üçüncü cinsiyeti hastalık olarak nitelemesi ardından görevden alındığı hastane yönetimi tarafından basına açıklandı.

Konu ile ilgili hastane yönetimi kararlarını yapılacak inceleme sonrası vereceklerini belirtirken, Türk doktoruna yapılan haksız baskıya Türk toplumundan da tepkiler gelmeye başladı. Başarılı Türk doktor M. Ç. ın Almanya’da Kovid – 19 çalışmasına ve Almanya’da sağlık alanında verdiği özverili mücadelesinden bir tek kelime bahsetmeyen basın bilimsel bir konuyu magazinleştirerek sulandırıyor.

Yorum :
Almanya’da Kovid-19 konusunda iki toplum; Alman ve Türk toplumu, sahada mücadele verirken, bu tür gereksiz haberler ile yapılan çalışmaların üstünü kapatmak sadece aşırı sağın işine yarayacağını bilmek gerek. Kovid-19 mücadelesinde aşırı sağ evinde kalmayı tercih ederken, Türk toplumu sahaya inmiştir. Almanya toplum ile ikinci bir tarihi birlikte yaşıyoruz. İlk generasyon Almanya’yı ekonomik olarak geliştirdi. Şimdi ki generasyon ise her alanda Almanya’ya desteğini veriyor. Bir felaketi birlikte yaşıyoruz, omuz omuza mücadele veriyoruz. Bu da bizim yaşadığımız ikinci ortak tarihtir.