14/06/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Güney Almanya’nın En Büyük Meslek Eğitim Fuarı Kapılarını Açıyor!!!

BW-HABER

Karlsruhe

United Karlsruhe Basketball Meslek Fuarında Tüm Gençlerimize Başarılar Diler… Yanınızdayız…

Gençler hazır mısınız? Güney Almanya’nın en büyük meslek fuarı 18 Ocak Cumartesi saat10:00-15:30 arası kapılarını açıyor !!!

Almanya’nın Karlsruhe kentinde, 370 farklı iş yeri, okul ve işletmeler Karlsruhe DM Arena’da 18 Ocak Cumartesi saat 10:00 ile 15:30 arası ‘Mesleğe İlk Adım’ adı altında düzenleyecekleri fuarla gençlere gelecek kapılarını aralayacaklar. Girişi ücretsiz olan meslek fuarında sağlık, hizmet, pazarlama, el sanatları gibi 180 farklı meslek tanıtımı yapılacak.

Meslek tanıtımına ek olarak gençler, iş ve meslek yerlerine başvuruların nasıl yapıldığı ile ilgili olarak yerinde hizmet alabilecek. Buna ek olarak, eğitim kurumları, kursları ve diğer eğitim fırsatları hakkında bilgilerin verileceği fuar gençler için tam bir fırsat.

Fuara gitmeden konu ile ilgili olarak bazı hazırlıkların yapılması zaman kazanma açısından büyük fayda sağlayacaktır:

* Fuara kesinlikle erken bir saatte gelinmeli. Örneğin 9:45 te salon kapısında olmanız hem heyecanı azaltacaktır, hemde düşünme konsantrenizi yükseltecektir. Stantlardan daha sağlıklı bilgi alınabilmesi ve karşı atarafı doğru anlamk açısından çok önemli. Unutmayın fuarı 17 bin genç ziyaret edecek. Bu sebeple meslek fuarına erken gelmenizin faydası size büyük olacak.

* Fuara gelmeden önce mutlaka meslekler konusunda internet üzerinden araştırma yapın, bu sayede fazla zaman kaybetmeden doğru işletmeler ile görüşeceksiniz.

*Ne istediğiniz konusunda emin değilseniz, mutlaka fuarda bulunan uzmanlardan destek alın. Fuarda meslek danışmanları sizin için hazır bulunacak.

*Seçeceğiniz mesleğin, uluslararası geçerliliği olması çok önemli. Meslek Altın Bilezik’tir Türk sözünü unutmayın… Mesleğinizi gittiğiniz yere götürebilmelisiniz.

*Meslek fuarına mümkünse kendiniz ve ailenizden bireyle gidin. Kalabalık gruplar halinde gitmeyin. Bu meslek sizin geleceğiniz, sizin nasıl bir hayat yaşayacağınızı belirler. Arkadaş grubu ile fuara gitmeyin.

*Meslek eğitimi ile ilgili olarak sadece yetkililerden bilgi alın, kulaktan dolma bilgiye sahip olmayın.

* Yanınıza mümkünse meslek eğitmi başvurularınızı alın. Sizler için başvuruların nasıl yapacağını anlatan uzmanlar orada hazır bulunacak.

* Seçeceğiniz mesleği sadece para anlamında düşünmeyin. Mutlaka geleceği olan, eğitim alarak yükselebileceğiniz bir meslek olsun.

* Falanca şu mesleği yaptı bende yapayım ya da filanca bunu yaptı da ne oldu gibi yönlendirmelere aldırmayın. Yapabileceğiniz, zevk alacağınız ve geleceği olan meslekleri tercih edin.

* Uygun meslek yeri bulamadım diye sakın üzülmeyin veya beni kabul etmediler diye, başvurularınızda geç kalmayın, erken başvurun. Bu fuar sizin son şansınız değil önünüzde bir şans daha var yaz ayınınn başında hızlı meslek başvuruları var, şansınız çok yüksek ve her zaman bir şans var yeterki siz iyi değerlendirin…

Karlsruhe Başkonsolosluğu Meslek Eğitimi fuarına büyük yatırımlar yaparak destek veriyor. İlk olarak Libya Büyükelçimiz sayın Serhat Aksen bu konuda Karlsruhe-Rastatt İş Ajansı ile resmi anlaşma imzalamıştı. Yine 2014 yılında polis mesleği konusunda Türk kökenli gençlere kapıların sonuna kadar açıldığı bir dönemi yaşadık. Meslek eğitimi konusunda Başkonsolosluk çalışmalarına devam ediyor. Faydalanılması önemli…