18/05/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Gürkan Avcı Yeni Yıl Mesajı

2016 Yeni Yıl Mesajı…

ataşe

 

Ülkemizin eğitim, bilim, teknoloji, ekonomi ve sosyal, toplumsal, demokratik alanlarda gerçekleştirdiği başarılı dönüşümlerle birlikte milletimiz her geçen gün kendine güvenen, daha modern, daha üretken bir toplum haline gelmektedir.

Türkiye yurtdışındaki vatandaş ve soydaşları ila dünyanın her noktasında vatanı ve milleti için çalışan kamu görevlileri ile bu hedefleri daha da yukarıya çıkarmaya, azimle gerçekleştirmeye devam edecektir.

 

Dolayısıyla devlet kurumları ve görevlileri ile halkımızın birbirleriyle dayanışma ve ortak anlayış içinde olmaları, eğitim başta olmak üzere dil, kültür, sanat, edebiyat ve medeniyet değerlerimizin öğrenim ve tedrisinde çocuk ve gençlerimizi bizlere yönlendirmeleri büyük önem taşımaktadır.

Bu itibarla başta eğitim bileşenleri olmak üzere hepimizin birbirimizle yakın temas, diyalog ve iş birliği içerisinde hareket etmesi, vatandaşlarımız için de büyük bir moral kaynağı olacaktır.

 

Yeni bir yıla girerken insanlarımızın sevgi, dostluk ve refah içinde kardeşçe bir arada yaşadığı bir dünyaya ulaşma yolundaki umudumu yineler,  2016 yılının ülkemiz ve dünyamız için barış, huzur ve kardeşlik içerisinde geçmesini temenni ediyorum.

Yeni yılda daha güçlü ve müreffeh bir Türkiye dileğiyle sevgili öğrencilerimize, değerli öğretmenlerimize, kıymetli velilerimize ve aziz milletimize en içten muhabbet ve selamlarımı sunuyorum.

Gürkan Avcı

Karlsruhe Eğitim Ataşesi