18/05/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Hırsızlığa Karşı Bu Önlemi Alın

IMG_9012

  • BW HABER     

Almanya’da hırsızlığın önüne geçilemiyor. Karlsruhe’de basın toplantısı yapan Karlsruhe Savcılığı, hırsızlığa karşı vatandaşların kapı ve pencereyi kapatmalarının yüzde 50 oranında hırsızlığı önlediğini söyleyerek, konu ile ilgili mücadelenin yapıldığını ancak vatandaşlarında önlemlerini almaları gerektiğini söyledi.

Karlsruhe’de şahıs ve iş yerlerine her türlü sigorta işlemlerini yapan Gothaer sigorta firması acentası sahibi, Alpaslan Salar, hırsızlık konusunda, ”Cana değil mala gelsin. Hırsızlık sonrası uğranılan zararın karşılanması kolay ancak cana gelecek zararın telafisi yok.” dedi.

Hırsızlığa Karşı Alınacak Önlem

Hırsızlıkta en çok karşılaşın sorunlardan bir tanesi çalınan eşyanın bedelinden çok daireye verilen zarar daha büyük oluyor. Teras katlarından giren hızsızlar, dairenin balkon kapı ve pencerelerine büyük zarar veriyorlar. Sigorta Acenta sahibi Alpaslan Salar, konu ile ilgili çarpıcı bilgiler verdi ” Dairenize giren hızrsızın çaldığı eşyaları sigorta şirketi olarak ödediğimiz gibi, hırsızın verdiği zararlarıda karşılıyoruz.Hausrat (Ev sigortası) yangın, hırsızlık, su borusu patlaması gibi fırtına sonrası eşyaya gelecek zararlar ve cam eşyeların hepsinide sigortalıyoruz.” dedi.

Alparslan uyarmayıda ihmal etmiyor, dışarı çıkıldığı zaman mutlaka kapı ve pencerelerin kapalı olması gerektiğinin altını çiziyor. Çok çarpıcı bilgiler veren Alparslan, iş amaçlı kullandığınız dizüstü bilsiyarının iş yerinde çalınması durumunda bile sigorta şirketi tarafından zararın karşılandığını söyledi.

Konu ile ilgili daha geniş bilgi için 0177557077 veya 0721 3848453 telefon numarasını arayabileceğiniz gibi, Leopold caddesi 30 adresinde bulunan Alpaslan Salar’a ait sigorta bürosundan  bilgi alabilirisiniz.

IMG_9106