30/05/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

İş Dünyası Karlsruhe’de Buluştu

BW-HABER Karlsruhe

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Karlsruhe Şubesince, “İş insanları buluşması” düzenlendi.MÜSİAD Karlsruhe Şubesinin Ettlingen’de bulunan ‘Berlin’ toplantı salonunda düzenlenne etkinliğe farklı branşlarda 50 iş insanı katıldı.

Sunumunu Soner Özçelik’in yaptığı etkinlikte açılış konuşması yapan MÜSİAD Karlsruhe Şube Başkanı Kamil Manzak, iş dünyasının kalite artırımı ve iş dünyasının birbirini tanımaya ihtiyacı olduğunu ifade etti. Manzak konuşmasında, MÜSİAD’ın Almanya ve Türkiye ekonomisine yapacağı katkılar ve getirmiş olduğu yeni bölgesel ekonomik açılım imkanlarını sıraladı.

İş dünyasının buluşmasına, konuşmacı olarak Vincent Sistem firmasında Mühendis Dr. Stefan Schulz, protez el üzerine uzmanlaşmaış olan Vincent firmasının tanıtımını yaptı. Schulz, Vincent Sistem firmasının Türkiye’ye de protez el satış gerçekleştirdiğini ifade ederek, gelecekte güzel işler yapılabileceğini söyledi.

İş dünyasının buluşmasına katılan iş insanları, yeni pazarlar ve fırsatlar elde etmek amacıyla bir araya gelirken, iş dünyasına yeni atılacak girişimcilerde tecrübeli iş insanlarından yatırım dersleri aldı. 4 saat süren iş dünyasının buluşmasına Frankfurt, Köln, Stuttgart, Pforzheim, Rastatt gibi şehirlerden katılımlar gerçekleşti. Katılımın çok yüksek olduğu iş dünyasının buluşma toplantısının yenisi, ileri bir tarihte Karlsruhe’de tekrar düzenleneceği açıklandı.