18/05/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Karlsruhe Eğitim Gönüllüleri Kahvaltıda Buluştu

BW-HABER Karlsruhe

Okul yardım kurslarına ilgi büyük

Karlsruhe Okul Aile Birliği eğitim gönüllüleri Eggenstein Restorant Medita’da kahvaltı etkinliğinde bir araya geldi. Etkinlikte Karlsruhe çevresinde Türkçe derslerine olan ilginin artırılması, okul yardım kursları ve yaz ayında düzenlenecek spor festivali ile ilgili çalışmalar ele alındı. Karlsruhe Başkonsolosu Banu Terzioğlu‘da toplantıya katılarak, Karlsruhe Okul Aile Birliği’ni çalışmalarından dolayı tebrik etti.

KOAB Başkanı Erdem Arın açılış konuşmasından sonra Yeni Posta gazetesine yaptığı açıklamada, yeni nesilin eğitime daha çok önem verdiğini ifade ederek şunları söyledi ‘ Yeni nesil eğitim üzerinde daha fazla duruyor, artık gençlerimiz mesleğin, eğitimin önemini anladı. Ailelerde eğitim konusunda bizlerden yardım taleplerinde bulunuyor. Elimizden geleni yapıyoruz. Okullarla çok iyi ilişkilerimiz var. Çocuklarımızın sorunlarını çözme konusunda olumlu sonuçlar elde ettik. Okul yardım kurslarına ilginin büyük olması şunu gösteriyor; çocuklarımız okumak istiyor, aileler okutmak istiyor. Bizde bu konuda aileleri destekliyoruz.’

Baden bölgesinde yeni Türkçe sınıflarının oluşturulması için velilerin mutlaka okul idarelerine sözlü ve yazılı olarak başvurmaları gerektiğinin altı çizilen toplantıda, yeni açılan sınıflar ile Türkçe dersinin Alman okullarında üçüncü ders olma fikrinin güçlendiği vurgulandı. Alman okul idarelerine 8 velinin başvurması durumunda sağlıklı bir Türkçe sınıfının açılacağı ifade edildi.