17/06/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Karlsruhe MÜSİAD İş dünyasını Pforzheim kentinde buluşturacak

BW-HABER Pforzheim

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği Karlsruhe Şubesi Başkanı Kamil Manzak, Pforzheim Ana Kent Belediye Başkanı Peter Bosch’a bir ziyaret gerçekleştirdi. Geçtiğimiz ay Karlsruhe kentinde büyük katılımla düzenlenen ‘Uluslararası İş Buluşması’ fuarı Pforzheim Belediye Başkanı Peter Bosch’un dikkatini çekti. Başkan Bosch, iş dünyasının ikinci buluşmasının Pforzheim kentinde düzenlenmesini istedi. MÜSİAD Karlsruhe Başkanı Kamil Manzak konu ile ilgili olarak şu açıklmaya yer verdi; Bu güzel dava için göreve geldiğimiz ilk günden itibaren, hedefimizde bulunduğumuz eyaletteki tüm Alman makamların, Büyükşehir belediye başkanların, Ticaret odaların,MÜSİAD’ımızı tanımaları, kabul etmeleri ve bizlerle iş birliği yapmalarıdır.
Şükürler olsun ki , emin adımlarla bu yolda ilerliyoruz.
Bugün bizi daha yakından tanımak ve bizlerle iş birliği yapmak isteyen, Pforzheim Büyükşehir Belediye Başkanı Sn.Peter Boch’u makamında ziyaret ettik.
Başarılı ve görkemli bir şekilde gerçekleşen AGİK programımızdan sonra benzer şekilde bizimle işbirliği içinde kendilerinin ev sahipliği yapacağı bir program gerçekleştirmek istiyorlar.
Eylül sonu,Ekim ayının ilk haftaları gibi gerçekleştirmeyi düşündüğümüz programda birçok sektörden iş insanları ve üniversite öğrencileri ile bir arada olmayı planlıyoruz.
Bizimle bu yola çıkmak istediklerini belirterek, Sn.Başkan “ Pforzheim’da %56 ya yakın yabancı uyruklu vatandaşlar yaşıyor , ve bizler geleceğimizi sizinle inşa etmek istiyoruz” sözünü kullandı.
Hedef ve niyetimiz bir sonraki Business Meetingimizi Pforzheim şehri/ Pforzheim Ticaret odası ve Müsiad Karlsruhe işbirliği altında yapmaktır.
Gayret bizden takdir Allah’tan…