18/05/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Karlsruhe OAB Hızlı Başladı

IMG_6641KARLSRUHE

 

OKUL YARDIM KURSU SADECE 40 AVRO… OKUL AİLE BİRLİĞİ ÜYELERİNE 30 AVRO !!!

Okul yardım kursları 140 Avro ile cep yakarken, Karlsruhe Okul Aile Birliği öyle bir şey yaptı ki. Ailelerin maddi durumları gözönüne alınarak hazırlanan Yardım Kursları çocukları geleceğe hazırlıyor.

Karlsruhe Okul Aile Birliği tarafından verilen Okul Yardım Kursu iki ayrı guruptan oluşuyor. Birinci sınıftan  üst sınıflara kadar verilen kursa  ilgi büyük oldu. Kurs ücreti için istenilen miktar ise inanılmaz sadece 40 Avro, KOAB başkanı Erdem Arın, konu ile ilgili yaptığı açıklamda ” Amacımız çocuklarımızın seviyesini yükseltmek, onları Üniversiteye hazırlamak. Burada maddi bir beklentimiz yok. Tüm çocuklarımız  sunduğumuz bu imkandan faydalanmaları için ailelerinin bizlere başvurmaları yeterli” dedi.

Okul Kurs yöneticisi öğretmen Nelin Demiral KOAB’nin Okul Yardım Kursu hakkında bilgi verdi. Pazartesi günü başlayan yardım kursu Cuma gününe kadar sürüyor.

Görev Alan Öğretmenler Profesyonel

IMG_5582Kursa görev alan 6 öğretmenin branşlarında uzman olduğunu söyleyen Demiral, ‘Anadili Almanca olmayan ve çift dille eğitim alan çocuklar için özel gramatik kursu veriyoruz. Çift dil öğrenen çocukların durumu biraz daha özel. Türkçe’yi iyi konuşabilen çocuklar Almanca’yı daha hızlı çözebiliyor’ diyen Demiral, çocukların yanlış kullandıkları gramatiği kendi dillerinde düzeltebildiğini söyledi.

Hedef Gençleri Kazanmak 

İkinci Başkan İsmail Demir, amacımız para kazanmak değil gençleri kazanmak diye özetlediği Okul Yardım Kursu için, Karlsruhe’de tüm velilere geç kalmadan Karlsruhe Okul Aile Birliğine başvurmalarını ve konunun uzmanları ile görüşmelerini istedi.

IMG_5571KOAB tarafında organize edilen Okul Yardım Kursları sadece derslerine yardım etmek ile kalmıyor, aynı zamanda ek ders vererek okul ödevlerini yapmalarına ve anlamalarına yardımcı oluyor. Ancak Nilay Demirel, dersin yinede sınıfta öğrenildiğini ve bu sebeple çocukların verilen dersi iyi takip ederek sınavlarda daha az zorluk çekeceklerini söyledi. Nilay Demiral başarıdan oldukça memnun, çocukların okul durumlarınında takip edildiğini söyleyen Demiral ‘Başarı kalitemizin bir göstergesidir.’ diyor.Kurs ücretleri oldukça cazip, KOAB üyeleri öğrencilerine 30 Avro olurken, üye olmayanlardan 40 Avro kurs bedeli alınıyor. Karlsruhe’de okul yardım kursları 140 Avro’dan başlıyor. Karlsruhe Okul Aile Birliği Kaiseralle 12 d adresinde 3. katta, hizmet vermeye devam ediyor.