01/03/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Karlsruhe’de Seri Gasp Girişimi

BW-HABER

Karlsruhe 22 Şubat 2019

Almanya’nın Karlsruhe kentinde 15 kadar kişilik genç grup şehirde bir çok gasp eylemi gerçekleştirdi. Yaşları 14 ilâ 17 arasında değişen gençler, önce şehir merkezinde bir çok araca hasar verdi.

Hedeflerinde Cep Telefonları Var

Tiergartenweg / Ettlinger Caddesinde saat 13:00’e doğru öğle vakti, 21 yaşlarındaki genci durduran grup, sert bir şekilde duvara yasladığı gençten cep telefonunu vermesini istedi. Bu sırada fırsatını bulan genç olay yerinden kaçarak kurtuldu.

Ancak yarım saat sonra yine Tiergartenweg’ten geçen 21 yaşlarındaki bir başka genç o kadar şanslı değildi. 15 kişilik grup tekme ve yumruklar ile darp ettiği gencin telefonu almak istedi. Telefonunu vermeyen genç grup üyelerinin elinden hafif yaralı olarak kaçmayı başardı.

Olay yerinde araştırma yapan Karlsruhe polisi ihbar üzerine bölgede daha önce tanımlanmış 5 genci gözaltına aldı. Ancak gençlerin bu gruptan olmadığı anlaşılınca serbest bırakıldı.

Karlsruhe Sarayı bahçesine 17:00’da gelen grup burada da yine 21 yaşlarındaki bir başka gencin değerli zincir, beyzbol şapkası, güneş gözlüğü ve müzik hoparlörünü gasp etti.

Saat 19:00 sıralarında Sybelstraße’de 15 yaşındaki bir çocuğun 10 Avrosunu cam parçası tehditi ile almak isteyen grup bir kişinin gelmesiyle olay yerinden kaçtılar. Grup saat 20:00 civarında Rhode-Island-Allee ve Karlsruhe Kuzey’de bir çok araca zarar vererek gözden kayboldu. Polis grupta yer alan gençlerin eşkal ve kimliklerini belirlemeye çalışıyor. Görgü şahitlerine yardım çağrısı yapıldı.
Polizeipräsidium Karlsruhe
Telefon: 0721 666 1111
E-Mail: karlsruhe.pp.stab.oe@polizei.bwl.de