30/05/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

KATÖD Çay Akşamı Karlsruhe’de bir kez daha buluşturdu

BW-HABER Karlsruhe

Almanya’nın en köklü Türk öğrenci derneği KATÖD, Karlsruhe Okul Aile Birliği’nde ‘Çay Akşamı’ etkinliğinde üniversite öğrencileri, akademisyen ve sanatçıları biraraya getirdi. Karlsruhe Okul Aile Birliği binasında düzenlenen etkinlikte KATÖD 3 dönem önceki başkanı Samed Topal katılanlara teşekkür ederek , KATÖD derneğine verilen destekten dolayı teşekkür etti. 2016 yılında başkanlık görevini üstlenmiş olan Samed Topal konuşmasında KATÖD kuruluşu ve çalışmaları konusunda bilgi verdi.

Samed Topal konuşmasında şunları ifade etti, ‘ KATÖD 1955 yılında Karlsruhe kurulan Avrupa’nın ilk Türk derneği konumundadır. Bağlantılarımız , üyelerimiz dünya çapında olduğunu rahatlıkla ifade edebilirim. ABD’den, İstanbul Şişli Belediye Başkanı na kadar KATÖD üyeliğinde bulunmuş değerli insanlara sahibiz. ‘

Karlsruhe Okul Aile Birliği Yöneticisi Zeliha Reçber’de KATÖD gibi önemli bir derneği KOAB de ağırlamaktan ve gençlere destek vermekten gurur duyuyoruz açıklamasını yaptı.
Karlsruhe Okul Aile Birliği Başkanı Erdem Arın‘ın katıldığı etkinlik konusunda yaptığı özel açıklamada, ‘ Gençlerimize dün sahip çıktığımız gibi bugünde sahip çıkmaya devam edeceğiz. KATÖD bizler için çok önemli ve köklü bir dernek. 1955 yılından bu yana faaliyette olması da onun ne kadar büyük işler başardığının bir göstergesi. Bizlerde çocuklarımıza sahip çıkacağız. KATÖD’ün üstlendiği bu güzel misyonda desteğimizi sürdüreceğiz. ‘ dedi.