30/05/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

KATÖD eski mezunları biraraya geldi.

BW-HABER Karlsruhe
KATÖD Deprem konusunda üstüne düşen görevi yapmaya hazır

Almanya’nın ilk göçmen öğrenci derneği, KATÖD (Karlsruhe Türk Öğrenci Derneği) Karlsruhe Okul Aile Birliği ofisinde biraraya geldi. KATÖD yöneticiliğini yapan Samed Topal, KATÖD öğrenci derneği eski üyelerinin biraraya geldiği toplantıda, Türkiye’de 6 Şubat’ta meydana gelen depremde hayatını kaybedenler için rahmet diledi.

Samed Topal konuşmasına şöyle devam etti,’ 6 Şubat’ta büyük depremde hayatını kaybedenlere rahmet, geride kalanlara başsağlığı dilerim. Ülkemizde yaşanan bu zor günlerin en kısa zamanda birlik ve beraberlik içinde atlatılacağına inancımız sonsuz. Bu günde KATÖD eski mezunlarını biraraya getirerek geçmişin tecrübesini günümüze taşıdık. Deprem yardım konusunda bir çok görüş alış verişinde bulunduk. KATÖD üyeleri olarak bizlerde üzerimize düşeni yapmaya her zaman hazır olduğumuzu ifade etmek isteriz.’

Karlsruhe Eğitim Ataşesi Uğur Acar, Karlsruhe Çalışma Ataşe Vekili Osman Kaya, Karlsruhe Okul Aile Birliği Yönetim Kurulu ve KATÖD üyelerinin katıldığı toplantıya ev sahipliği yapan KATÖD, 1955 yılında Karlsruhe kentinde kuruldu. KATÖD Almanya’da kurulan ilk göçmen öğrenci derneği olma sıfatını taşıyor.