21/05/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Küpeliler Soyal Dayanışma Derneği Başkanı Nuh Mete Ünal oldu.

BW-HABER Karlsruhe

Almanya’nın Karlsruhe kentinde faaliyet gösteren Küpeliler Sosyal Dayanışma Derneği yeni yönetimini belirledi. 8 Mart Pazar günü Genel Kurulu toplantısı yapan Kayseri iline bağlı Küpeliler Köyü sosyal Yardımlaşma Derneği eski başkanı Ramazan Ünal son kez başkanlık yaptığı toplantıda kendisine ve derneğe verilen destekten dolayı teşekkür etti.

Karlsruhe Türk Spor Kulübü GSK’da düzenlenen seçimde yeni yönetim şu isimlerden oluştu; Başkan Nuh Mete Ünal, Başkan Vekili Akgül Aynacı, Sekreter Ahmet Özbağcı, Sayman Erdoğan Herdem, Ediha Doğan, Feride Koca, Gönül Düzgün, Didem Ünal, Ayşe Ünal Toy, Rengin Ünal, Ramazan Ünal ve sanatçı Şimşek Doğan.

Nuh Mete Ünal, Küpeliler Yardımlaşma Derneği’nin Hollanda, Münih, Köln gibi bir çok yerde dernek şubelerinin bulunduğunu ve temel amacın Küpeliler Köyü sakinlerinin dayanışma içinde, milli birlik ve beraberliklerini koruyarak, öz kültürlerini Avrupa’da unutmamalarını sağlamak olduğunu ifade etti.

Küpeliler Sosyal Yardımlaşma Derneği, gençlerin eğitimleri konusunda da yardımlarda bulunuyor. Özellikle üniversite eğitimi ve meslek eğitimi konusunda çalışmaları bulunmakta.