15/04/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Karlsruhe Yeni Minareli Cami’yi birlikte açacağız

Karlsruhe DİTİB Cami yeni yönetimini belirledi. Minareli Cami için kollar sıvandı

BW-HABER Karlsruhe

Almanya’nın Karlsruhe kentinde Diyanet İşleri Türk İslam Birliğine bağlı faaliyet gösteren DİTİB Karlsruhe Merkez Cami yeni yönetimini seçti. Genel Kurul toplantısında , divan başkanlığını DİTİB Lalezar Anaokulu yöneticisi Faruk Şahin üstlendiği genel kurulda en yüksek oyu alan Lütfü Azal Karlsruhe DİTİB Merkez Cami başkanı seçildi.

Karlsruhe DİTİB Merkez Cami yeni yönetimini belirliyor

Karlsruhe Yeni Minareli Cami Toplantı Salonu’nda yapılan seçimlerde 8 aday arasından 6 kişiden oluşan yeni yönetim belirlendi. Karlsruhe DİTİB Merkez Cami yeni yönetimi şu isimlerden oluşuyor; Lütfü Azal, Mehmet Arslan, Hasan Akyol, Ömer Erdönmez, İhsan Özcan ve Levent Yıldız . DİTİB Merkez Cami denetleme kurula Yunus Akyol, Ali Bayram ve Şuayip Kılıçer seçilirken Genel Kurula başkanlık yapan Faruk Şahin, yeni yönetime başarılar diledi.

Minareli Cami çalışması en önemli proje

Karlsruhe DİTİB Merkez Cami yeni yönetimini belirleyerek, Mİnareli Cami çalışmasına ara vermeden devam edecek. KILIÇERBAU firması tarafından üstlenilen yeni cami çalışması, projeye uygun olarak zamnında devam ederken, yapılan genel kurul çalışmasıyla yönetim çalışmalar konusunda bir kez daha onay almış durumda.
Başkan Lütfü Azal, yeni cami ve külliye çalışmasında verilen desteğe teşekkür etti. Başkan Azal ‘ Yeni yönetim ile birlikte cami projesinin daha da güçlü bir şekilde ilerletilmesi ve tamamlanması hasıl olmuştur.’ dedi.