01/03/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Miniklerden Yıl Sonu Programı

 • Ludwigsburg Y l Sonu 2016 Program 3

 • BW-HABER   Ludwisburg        14 Temmuz Perşembe  2016


 • MUHTEŞEM YIL SONU PROGRAMI

  Stuttgart Din Hizmetleri Ataşeliğine bağlı Ludwigsburg DİTİB Yavuz Selim Camii derslerine yıl boyu devam eden öğrencilerin düzenlediği yıl sonu programı beğeni ile izlendi.

  Ludwigsburg DİTİB Yavuz Selim Camii Kur’an kursunda 2015-2016 eğitim öğretim yılı içerisinde öğrendikleriyle hünerlerini sergileyen öğrenciler, okudukları Kur`an Kerim ve meali, ilahi, şiirler, Peygamberimizin hayatından kesitler, hadis sunusu ve dini bilgilerle  gönülleri fethederken, izleyenlere de onur, heyecan ve duygu dolu anlar yaşattılar. Özellikle Kelebekler sınıfı minik  öğrencilerinin yaptıkları sema gösterisi büyük ilgi gördü.

  Ludwigsburg DİTİB Yavuz Selim Camii Din Görevlisi Güngör ÇAKAN, Bayan Din Görevlisi Gönül ÇAKAN, Sözleşmeli Din Görevlisi Rukiye YILDIRIM ve Fahri Öğreticiler Aysel ÇETİN, Ümmühan ULUSAL, Tuğba POLAT ve Seher COŞKUN işbirliği ile hazırlanan program velilerin ve vatandaşların yoğun katılımı ile gerçekleşti.

  Din Görevlisi Güngör ÇAKAN, yavrularımızın küçük yaşlarda dinini, İslam ahlakını, değerlerini, aile terbiyesini ve buna benzer şeyleri öğrenmelerinin gelecekleri, dünya ve ahiret saadeti için çok önemli olduğunu vurguladı. Ayrıca güzel ahlakın kitabı olan Kur’an-ı Kerim ile geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı tanıştırdıkları için kurs öğreticilerine teşekkür etti.

  Minik öğrencilere verilen Teşekkür Belgesinin ardından, program dernek eğitim sorumlusu Fahri SERİN’in teşekkür konuşması, dernek başkanının çiçek takdimi ve yemek ikramı ile sona erdi.