14/06/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Muhammet Kıran Veda Etti

BW-HABER

Karlsruhe 11 Ekim 2018


Karlsruhe Çalışma Ataşesi Muhammet Kıran 4 yıllık görev süresini tamamlayarak Ankara’da ki yeni görevine döndü. Almanya’nın Karlsruhe kentinde Sosyal Güvenlik ve Çalışma Ataşesi olarak görev yapan Muhammet Kıran, çalışmaları arasında özellikle meslek eğitimi ve meslek eğitimi sonrası üniversite eğitimi üzerinde durdu. Karlsruhe bölgesinde üniversite eğitimi alamayacak durumda olan ve mesleki yerlerini seçme konusunda zorlanan gençlere danışmanlık yapan ve yol gösteren Muhammet Kıran, özellikle meslek eğitimi seçiminde geleceği olan ve ileride üniversite yolları açık mesleklere gençlerin yönlendirilmesini sağladı.

Karlsruhe, Freiburg, Pforzheim gibi bir çok kentte meslek eğitim fuarlarında stant kurarak  gençlere meslek eğitiminde yardımcı olan  Kıran, Alman firmalarına ziyarette bulunarak Türk kökenli gençlere pozitif ayrımcılık konusunda büyük destek oldu. Meslek eğitimi çeşitliğili ve geleceği olan mesleklere önem veren Ataşe, IHK, HWK, İş Ajansı ile yaptığı işbirliği ile gençlerin yolunu açtı. 

Muhammet Kıran, yurtdışı emeklilik konusunda vatandaşlara seminerlerle  yerinde bilgi vererek, doğru bilgilendirilmelerini sağladı.