13/04/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

UID Baden Bölgesi Başkanı Muhlis Alkan, evi yangında zarar gören aileye geçmiş olsun dedi.

BW-HABER Karlsruhe

Muhlis Alkan, ‘ Ailemizin durumu çok iyi, herkese geçmiş olsun.’

Uluslararası Demokratlar Birliği (UID) Baden Bölge Başkanı Muhlis Alkan Pazar günü Karlsruhe kentinde meydana gelen yangın olayı ilgili olarak yangında zarar gören aile ile görüştü. Geçmiş olsun dileklerini ileten Alkan, ailenin kaldığı binada çıkan yangında hiç bir kastın bulunmadığı, bakıma muhtaç olan bir yaşlı vatandaşın farkına varmadan yaptığı bir hata sonucu çıktığı ifadelerden anlaşılmaktadır dedi.
Alkan açıklamasında olayın maddi zarar ile bitmesinin sevindirici olduğunu ifade ederken, kapı çıkışına gelemeyen Alman vatandaşının arka balkondan çıkması sonucu hafif yaralandığını söyleyerek şunları ifade eti, ‘ Erdinç ailesi örnek bir aile, örnek bir Karlsruheli, komşusu yaşlı adama defalarca yardım etmiş ve bu konuda yetkilileri uyarmış. Aynı gün de saat 11:00 de yine alarmın çalmasıyla aile son anda komşu Almanı ve diğer komşularını kurtarmıştır. Ancak 13:45 te ki çalan alarma yine yetişen Erdinç ailesi, dairede büyüyen yangınla çıkış kapısından yaşlı vatandaşı alma gayretleri sonuç vermeyince arka bölüme yönelenmiş.’

Aile bireyleri itfaiyeyi zamanında arayarak muhtemel bir facianın önüne geçerken, yaptıkları örnek davranışla takdir topladı. Yangının hemen ardından hafif yaralanan komşularına geçmiş olsun diyen Erdinç ailesi Karlsruhe’de bir otele yerleştirildi.

UID Baden Başkanı Muhlis Alkan, ailenin herhangi bir yardım talebinde bulunmadığı, yangın ve diğer konularda sigortalarının mevcut olduğunu, UID Baden olarak her kanıda yardıma hazır olduklarını söyledi.