25/06/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

MÜSİAD Karlsruhe Başkanı Kamil Manzak, Wörth Belediye Başkanını Ziyaret Etti.

BW-HABER Wörth

MÜSİAD Kalrsruhe Şubesinden Önemli Ziyaret

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Karlsruhe Şube Başkanı Kamil Manzak, Almanya’nın Wörth kenti Belediye Başkanı Dr. Dennis Nitsche’yi makamında ziyaret etti. Çok samimi bir havada geçen ziyarette, MÜSİAD Karlsruhe Yönetim Kurulundan Alpaslan Salar, MÜSİAD Karlsruhe Şubesi fahri üyesi ve Karlsruhe Ticaret ve Sanayi Odası (IHK) Dış Ticaret Komitesi Başkanı Robert W. Huber katıldı. Wörth Belediye Başkanı Dr. Nitsche ziyaretinde Wörth Alman Sosyal Demokrat Parti Başkanı Metin İstanbullu’da hazır bulundu.

MÜSİAD Derneği konusunda bilgilendirildi

Almanya’nın en zengin kentleri arasında yar alan Wörth kenti Belediye Başkanı Dr. Dennis Nitsche, MÜSİAD’ı tanımaktan ve Wörth kentine yapılan ziyaretten dolayı memmuniyetini ifade etti. MÜSİAD Karlsruhe Şube Başkanı Kamil Manzak, MÜSİAD çalışmaları hakkında bilgi verdi. Kuruluşunu ve MÜSİAD’ın dünya çapında ki faaliyetlerini aktaran Manzak, Wörth kentinin sanayi merkezi olduğunu, MÜSİAD’ın Wörth kentinde de faaliyette bulunduğunu hatırlattı.

İleriye dönük işbirliği geliyor

Başkan Manzak ziyaretin karşılıklı tanışma ve iş imkanlarının araştırılması diyerek şunları ifade etti, ‘Vizyon ve Misyonumuza yönelik MÜSİAD Avrupa’nın güçlenme sürecinde önemli adımlarımızı, şimdiye kadar bizler ile yakın temaslarda bulunmayan Büyükşehir Belediye Başkanlarını makamlarında ziyaret ederek gerçekleştirmiş bulunmaktayız. MÜSİAD Karlsruhe Fahri üyemiz Karlsruhe Ticaret odası Dış ilişkiler Başkanı Robert W. Huber ve Yönetim Kurul Üyesi Alpaslan Salar beylerin katılımıyla gerçekleştirdiğimiz bu ziyaretlerde birbirimizi yakından tanıyarak istişarelerde bulunduk. İleriye dönük çok daha yakın işbirliği yapmak hususunda ziyaretlerimiz gerçekleşecektir.’

Dr. Nitsche en kısa zamanda ziyaret edeceğim

Wörth Belediye Başkanı Dr. Dennis Nitsche, yeni açılacak sanayi organize alanında yatırımlar konusunda iş insanlarını destekleyeceğini, Wörth kentininin hızla büyümeye ve gelişmeye devam ettiğini söyledi. MÜSİAD derneğini çalışmalarını tebrik eden Dr. Nitsche, yakın bir zamanda Ettlingen kentinde açılacak olan MÜSİAD Karlsruhe Şubesini ziyaret edeceğini sözlerine ekledi.

MÜSİAD Karlsruhe’den Başkana Hediye

Ziyaretin sonunda Kamil Manzak, Dr. Dennis Nitsche’ye MÜSİAD Karlsruhe’nin teşekkür plaketini hediye etti. Dr. Nitsche Belediye Meclis Salonunu tanıtarak toplantılar konusunda bilgi verdi.