13/04/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

MÜSİAD Karlsruhe Şubesi İş Dünyasını Kahvaltıda Buluşturdu

BW-HABER Karlsruhe / Ettlingen

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Karlsruhe Üyeleri kahvaltıda buluştu. MÜSİAD Karlsruhe Şubesi, Ettlingen kentinde bulunan çalışma bürosunda gerçekleştirdikleri pandemi sonrası ilk büyük toplantısında iş dünyasını bir kez daha biraraya getirdi.

İş Kahvaltısına; Karlsruhe Sanayi ve Ticaret Odası Dış İlişkiler Başkanı ve MÜSİAD Karlsruhe İş Danışmanı Herr Robert W. Huber, Stuttgart MÜSİAD Şube Başkanı Duran Tok, Federal Almanya Meclisi Milletvekili Adayı Uwe Hück ve Baden bölgesinin tanınmış iş dünyasından yatırımcılar katıldı.

Program, ‘Ankara Salon’ ‘da başladı

MÜSİAD Karlsruhe’ye ait ‘Ankara Çalışma Salonu‘ nda düzenlenen açılış programını Muhammet Kahraman sundu. Genç MÜSİAD Karlsruhe yönetim kurulu üyesi Kahraman, 2020 ve 2021 yıllarına ait Karlsruhe Genç MÜSİAD çalışma takvimi blançosu hakkında bilgi verdi.

Konuşmacılardan Herr Robert W. Huber, pandemi dönemi boyunca yapılan çalışmaların olumlu olarak dönütlerin alındığı ve iş dünyasını MÜSİAD Karlsruhe’nin biraraya getirmeye devam ettiğini söyledi.
MÜSİAD Karlsruhe Başkanı Kamil Manzak, ‘İş Kahvaltılarında yatırımcıları biraraya getirmek, onların birlikte çalışmalarına, yeni alanlara ulaşmalarını sağlamak bizler için önemli bir görev. Bunu sağlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Gelecek 2 yıl için aktif üye çalışmalarını planladık ve hedeflerimize ulaşmaktayız.’


Başkan Manzak, iş dünyasının, ‘ İş Kahvaltısı’n da biraraya getirmenin önemine de işaret ederek, çalışmaların bu yönde devam edeceğini ifade etti. Manzak, ‘ Bölgemizde farklı alanlara yatırım yapmak, yeni iş imkanlarına ve yeni fikirlerle açık olarak gelecek yatırım takvimlerimiz üzerinde yapacağımız çalışmalar la üyelerimize yeni imkanlar sunacağız. ‘

MÜSİAD Karlsruhe Berlin Salonunda verilen kahvaltıya 74 iş insanı katıldı. İş Kahvaltısında yatırım dünyasının temsilcileri biraraya gelerek tanışma ve yeni iş alanları konusunda görüşme imkanı buldu.

MÜSİAD Karsruhe Şubesine yeni katılımlar

MÜSİAD Karlsruhe Şubesi ailesi büyümeye devam ediyor. Diş Teknisyen Labaratuvaları sahibi Ali Kepenek ve Et Entegre tesisis sahibi Lokman Aksakal katılım rozetlerini Başkan Kamil Manzak’tan alarak Karlsruhe MÜSAİD Şubesine üye oldular.