14/06/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Nefret Paylaşımları Korku Salıyor

screenshot-2016-10-05-21-33-48


BW-HABER  Pforzheim 5 Ekim 2016


Nefret Paylaşımlarına Karşı Alman Dostlarımızla Birlikte Çalışmaya Devam Etmeliyiz !!!

Pforzheim DİTİB Fatih Cami’sine tehdit ve hakaret dolu mesajlar geldi. 3 Ekim Almanya’nın birleşmesi kutlamalarında ‘Cami Açık Kapı Günü’ düzenleyen DİTİB’e bağlı Pforzheim Fatih Cami, açık kapı günü davetinin geniş kitlelere duyurulması amacıyla Facebook sayfasına reklam verdi. İşte ne olduysa bundan sonra oldu.

Facebook’ta yayınlanan Pforzheim Fatih Cami açık kapı günü daveti  yazısı  altına hakaret ve tehdit içerikli yorumlar gelmeye başladı. Genel olarak Alman isimli profiller tarafından yapılan çirkin yazıda, Caminin yıkılmasını seyretmeye gelebilirim, ‘İslam Taş Devrine ait, Türkiye Avrupa’ya ait değil, Adolf Hitler geri dönecek ve çocuklarımızı taciz eden müslümanları halledecek, türünden bir çok tehdit ve hakaret içerikli yazı bulunuyor. Konu ile ilgili haber yapan Pforzheim yerel gazetesi ise,  hakaretler ile ilgili yaptığı haberi internet sitesinden kaldırdı.

Hakaretler konusunda Pforzheim DİTİB camisinden gelen açıklamada, ‘Gidişatı endişe ile izlemekteyiz. Açık Kapı Günü programını iptal etmedik. Konu emniyet güçlerine intikal etmiştir. Biz tüm din temsilcileri ile olumlu ilişkilerimizi devam ettireceğiz.’   denildi.

Geçtiğimiz Temmuz ayında  DİTİB Baden Teşkilatı, Facebook üzerinden nefret paylaşımları yapan, kendi yöneticisini görevden almış ve bu tür olumsuz davranışlar ile Almanya’nın genel barış havasının zedelenmesini önlemişti.

Pforzheim DİTİB yöneticileri şimdi ırkçı ve tehlikeli paylaşımlar yapan şahıslar hakkında  işlem yapılmasını bekliyor.