25/06/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Öğretmenler Günü Kutlandı

EĞİTİMCİLER MANNHEİM’DA BULUŞTU

Haber : Yaşar Sekban                                                                  Fotoğraflar : Yaşar Sekban

manheim öğretmenler günü 01

” 24 Kasım Öğretmenler Günü vesilesiyle sizlerle bir araya gelmekten memnuniyet duyuyorum.” diye konuşmasına başlayan Karlsruhe Başkonsolosu Cem Örnekol;  ”Türk gençliğinin iyi yetiştirilmesi sorumluluğunu omuzlarınızda taşımak gibi zor ama bir o kadar onurlu görevi yüklemiştir. ” diye devam eden cümlesi ile de, Almanya’da yetişen yeni nesilin iyi yetiştirilmesi görevinin de öğretmenlere verildiğini ifade etti.

Başkonsolos Cem Örnekol konuşmasına şöyle devam etti  ”Köklü tarihe ve zengin kültüre sahip ülkemizin yarınları, sizlerin buradaki çabalarınızla da şekillenmektedir. Burada Türkçemizi ve kültürümüzü öğrettiğiniz öğrencilerimiz, Türkiye ve Almanya arasındaki ilişkilerin gelişmesine büyük katkılar yapacak potansiyeldedir.” dedi.

manheim öğretmenler günü 02

Mannheim kentinin en köklü Türk restorantlarından Marktplatz’da bulunan Türk Sofrası Ocakbaşı Restorant’a 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlamasında 120 Türkçe dersi öğretmeni, Oberndorf OAB, Freiburgh OAB, Baden-Baden OAB  temsilcileri, ve misafirler anlamlı günde biraraya geldiler. 14 başarılı öğretmene ödüllerini veren Cem Örnekol tüm Türkçe dersi öğretmenlerini tebrik etti.

Karlsruhe Eğitim Ataşeliği tarafından organize edilen kutlamada, Baden bölgesinde görev yapan Türkçe dersi öğretmenleri, gönüllü öğretmenler ve STK lara bağlı eğitim gönüllüleri biraraya gelerek karşılıklı görüş alışverişinde bulundular.

Mannheim öğretmenler günü 93

Karlsruhe Başkonsolosu Cem Örnekol’un konuşmasından sonra , söz alan Karlsruhe Eğitim Ataşesi Gürkan Avcı konuşmasına öğretmenlerin  eğitim mücadelesinde ki gösterdikleri başarıya teşekkür ederek konuşmasını şöyle sürdürdü, ”Millet mekteplerin açılışı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Başöğrtemenlik payesinin verildiği bu gün münasebetiyle 120 öğretmen arkadaşlarımız ile bir araya geldik. İlk emri ” Oku” olan bir medeniyetin bakiyesine bizim çocuklarımıza eğitim veriyorlar bzler öğretmenlerimize şükran borçluyuz. Bizler çok büyük kadim bir kültürün, büyük bir uygarlığın inşası için Almanya’da öğretmenlerimizle ortak akıl ve orak hedef ile 2023’e koşmaya devam edeceğiz.” dedi.

Ocakbaşı Türk Sofrasında yenilen yemekğin ardından Türkçe dersi öğretmenleri, gönül öğretmenler ve STK temsilcileri birlikte aile fotoğrafı çektirdiler.

Mannheim öğretmenler günü 03


Mannheim öğretmenler günü 01


Mannheim öğretmenler günü 11