20/04/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Saadet Partisi Avrupa, İftar yemeğinde buluşturdu

BW-HABER Karlsruhe

Avrupa Saadet Partisi, Almanya’nın Karlsruhe kentinde iftar yemeği düzenledi. Karlsruhe DİVA Salonunda düzenlenen iftar yemeğine Türkiye’den Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Fatih Aydın, Sadet Partisi Genel Sekreteri Mesut Doğan katıldı. Avrupa Sadet Partisi Başkanı Samed Samet Temel yaptığı açılış konuşumasında Türkiye’nin coğrafi önemine dikkat çekerek, ülkede yaşanan ekonimik sıkıntıların hak edilmediği ifade edild. Başkan Temel güçlü bir Türkiye’nin acıların yaşandığı bir çok bölgede zulme son vereceğinin altını çizdi.

Saadet Partisi Genel Sekreteri Mesut Doğan konuşmasında Türkiye’nin ekonomik zorluklarına dikkat çekti ve durumun seçimle düzeleceğini söyleyerk şöyle devam etti, ‘TUIK’in verdiği rakamlara göre bir işsizi istihdam edebilmek için gerekli olan para miktarı 600 bin lira, peki günlük faize ne kadar para ödüyoruz 660 milyon yani bir günde bin tane gencimizi istihdam edebileceğimiz fabrikayı faize harcıyoruz demek.Ama bazı yöneticiler için faizle ilgili cümle kurmaktan utanmıyorlar ve faizle ilgili kullandıkları cümlenin ne anlama geldiğini kendi kullaklarıyla da duymak istemiyorlar.’

Emekli bu durumu hak etmiyor
Böyle bir fotoğrafın olduğu ilkede yetkililer uyuyaması gerekirken oralı bile olmadı. Ama Sadet Partisi bunu yapamaz. Allah’tan korkmak gerek. Yıllarca çalışmış ve emekliliği hak etmiş amcamız sabahın erken saatinde kalkıp bir kaç kuruş daha ucuz olan ekmek sırasına geçmesi reva mıdır.

Bizlerin canını acıtıyor
Türkiye sıradan bir ülke değil.Biraz önce sayın başkanımızın da ifade ettiği gibi, yeraltı kaynakları bakımından, coğrafi özellikleri bakımından, tarihi geçmişi bakımından; dünyanın en muhteşem özellikle zenginliğe sahip bir Türkiye’de bu fotoğrafı görmek gerçekten bizlerin canını acıtıyor.Böyle bir şey olmaz.BU fotoğraf gençlerimizin psikolojilerini bozdu.Ailelerin psikolojilerini bozdu.İnsanımızın psikolojisini bozdu.

Genel Sekreter Mesut Doğan Türkiye’de 18 ile 29 yaş grubu arasında yapılan bir araştırmada gençlerin büyük çocuğunluğunun ü
lkeyi terk etmek istediklerine dikkat çekti.