01/03/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Sadece Türkçe Öğretmek Değil

KARLSRUHE HABER 

Gürkan Avcı Okul Yardım Kurslarının Baden Bölgesine Yayılmasını İstiyor

IMG_5938

”Sadece Türkçe dersi vermek değil amacımız.” diyor Karlsruhe’nin genç Eğitim Ataşesi Gürkan Avcı.

Karlsruhe’de başlattığı ‘‘ Haydi Türkçe Konuş Benimle” kampanyası ile dikkatleri Türkçe’ye bir kez daha çeken Avcı,   ” Hedefimiz gençlerimizin geleceğini planlamada onlara yardımcı olmak. Gençlerimizin gelecekte çok daha iyi konumlarda olmaları için okul yardım kursları düzenlemeliyiz. Bu konuda bize gelen tüm başvuruları değerlendireceğiz.” dedi. Yardım kursunu ziyaret eden Avcı öğrenciler ile bir süre sohbet etti.

IMG_5914

Baden Bölgesinde Uygulanacak

Karlsruhe Eğitim Ataşesi Gürkan Avcı Karlsruhe OAB ne ait sınflarda verilen okul yardım kursları ile çocukların okullarda ki başarısını artırmayı hedeflediklerini belirtti. Karlsruhe Okul Aile Birliğinde  verilen okul yardım kursunu ziyaret eden Gürkan Avcı, 7 öğretmen ile farklı branşlarda 30 öğrenciye verilen yardım kurslarından hem çocukların hem de ailelrin memnun kaldığını ifade etti. Avcı bu projenin tüm Baden bölgesinde uygulanacağı müjdesinide verdi.

KOAB yardım kursu yöneticisi Filiz Soflu, Karlsruhe Eğitim Ataşeliğinin yardımlarından dolayı teşekkür etti. Kursa ilginin kısa zamanda arttığını, büyük bir ihtiyaca cevap verildiğini söyledi. Okul yardım kursları Kaiseralle 12 d de bulunan IBZ binası 3 üncü katta verilmeye devam ediyor.

IMG_5892