17/06/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Saldırıların arkası kesilmiyor

BW-HABER Köln

Almanya Türk Federasyonu Düren-Birkesdorf Şubesine bugün sabah erken saatlerde molotof kokteylli saldırı gerçekleştirildi. Olayda maddi kayıp meydana gelirken herhangi bir can kaybı yaşanmadı.

Almanya’nın Köln kentine bağlı Birkesdorf’ta meydana gelen olay sonrası Köln Başkonsolosu Barış Ceyhun Erciyes olay yerine giderek dernek yöneticilerinden bilgi aldı.

Köln Başkonsolosu Barış Ceyhun Erciyes şu açıklamayı yaptı, ‘Söz konusu saldırıyı kınıyoruz ve geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz. Faillerin bir an önce ortaya çıkarılarak gerekli cezalara çarptırılmalarını ve bu tarz saldırılara karşı tüm toplumun tepki vermesini bekliyoruz.’

Olay sonrası Düren Ülkü Ocağından yapılan yazılı açıklamada olay kınanırken faillerin yakalanması istendi. Ocak yöneticileri yazılı açıklamada şunları ifade etti;

‘ Değerli kardeşlerimiz dün gece yarısı Ocağımız’a gerçekleştirilen hain, alçakça yapılan saldırıyı nefretle ve şiddetle kınıyoruz.
Karanlık ellerin karanlığı kendilerine siper eden bu hainlerin yapmış oldukları hain saldırının insanlığın virüs belasıyla uğraştığı bir zaman biriminde ve dolayısıyla mübarek Ramazan ayı içerisinde bulunmamız münasebeti ile, alçaklığın açık bir göstergesi olsa gerek. Bu tür alcakça yapılan saldırılar bizleri asla yıldırmayacağı bilakis
daha da azimli, kararlı kılacağı geçmiş dönemlerde yapılan saldırılar açık bir örneğidir.

Bu vesile ile bizleri telefonla arayarak geçmiş olsun temennilerinde bulunan,” Türkiye Cumhuriyetimizin yetkili birimlerine sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Ocağımız’a geçmiş olsun dileklerini iletmek üzere bizleri ziyaret eden” Türk Federasyon gen.Başkanımıza, aynı zamanda Köln Başkonsolosu Barış Ceyhun Erciyes , STK’lara , bizleri her daim yalnız bırakmayan vatandaşlarımıza sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Rabbim birliğimizi dirliğimizi daim eylesin inşaAllah.’