14/04/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Şampiyon Mangal Başında

IMG_5076


BW-HABER    Ettlingen


Dünya kick boks şampiyonu Gökhan Arslan, eşi Meliha Arslan, dünya kick boks  şampiyonu çocukları Selina, Taylan ve Deniz Arslan Ettlingen DİTİB Kermesini ziyaret etti. Ettlingen  Horbachpark’ta  3600 metre kare yeşil alan üzerinde yapılan kermese katılan Arslan ailesine ilgi büyük oldu. Gökhan Arslan ve ailesi Limuzin ile geldikleri kermeste yaptığı konuşmada ” Kermesiniz ilk hayırlı olsun, ilk defa kermesinize katıldım. 18 Mayıs’ta benim çocukların Türk Milli Takımı olarak dünya kick boks şampiyonasında mücadele edecekler. Sizlerden Türk Milli takımında mücadele verecek olan çocuklarım dua bekliyorum.” dedi.

Gökhan Arslan, Ettlingen Camii başkanı Hayri Güney’den dernek faaliyetleri, kermesler konusunda bilgi aldı. Mangal konusunda uzman olan Gökhan Arslan mangal başına geçti. Bir süre mangala yardım eden Arslan, Adana Kebap’ta ne kadar usta olduğunu bir kez daha gösterdi. Gökhan Arslan 3600 metre kare alanda kurulu olan kermes alanını gezdi. Kermeste çocuklar için kurulan eğlence ve eğitim parkınıda gezen Arslan , burada bir süre çocuklar ile birlikte oynadı.

Ettlingen Kermesi 3500 metre kare olması ile bölgede en geniş alana sahip olması ile dikkati çekiyor. Sahne alan İbrahim Çınar ve Grup Class türküler ile kültürümüzün en iyi örneklerini verirken, rahmetli  Neşet Ertaş’da anmayı ihmal etmedi. Çocukların dünyasıda burada unutulmamış. Pedagog Palyaço Aliş geçtiğimiz yıllarda sahne almıştı, bu senede de yine Pauline çocuklar ile birlikte boyama yapıp oyunlar oynadı. Ettlingen Camii  beceri geliştirici  oyunlar ile çocukların el  sanatlarını geliştirdiler.

IMG_5122


IMG_5152


IMG_5162


IMG_5163


IMG_5211


IMG_5217


IMG_5235


IMG_5323


IMG_5346