17/06/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Soğuk Savaş Fiyatlara Yansıdı

IMG_6166


BW-HABER        Karlsruhe


Dordurmadaki Soğuk Savaş Isınıyor.

Havaların ısınması ile Karlsruhe Kaiser Caddesi üzerinde bulunan dondurma mağazalarıda hareketlendi. Hareketlenme sadece mağazaların açılmasında değil, fiyatlarında yükseldiği gözlendi. Kaiser caddesi üzerinde bulunan İtalyan Dondurma Egemenliği, fiyatlarda kartelleşmeye gidildiği izlenimini veriyor. Geçtiğimiz sene bir topu 90 Sent (Cent) ile sezonu kapatan dordurmacılar bu sene 1,10 Avro – 1,20 Avro ile sezonu açtılar. Yaz sezonunda  dondurma 1,40’ı zorlayacak.

Soğuk Savaş Açtı, Alman Medyasını İlgisini Çekti

Kaiser caddesinin tek Türk dondurmacısı olan Goldenes Dondurma, yeni Maraş ürünü dondurma ve yeni meyveli dondurmaları ile Kaiserde ki İtalyan dondurmacıları ile soğuk savaşı başlattı. Kaiser caddesinde ki 1,20 Avro fiyatını kıran ve 70 Cent’ten sattığı dondurma ile ilgi odağı olan Goldeneshorn’a Alman medyasıda ilgi gösterdi.

Goldeneshorn sahibi Erol Kocahal ” Bu yaz çok sıcak geçsede, kalitemiz ve fiyatlarımız ile vatandaşlarımızı serinleteceğiz.” dedi. Kaiser caddesi 111 numarada bulunan Goldeneshorn Restorant & Cafe dondurması ve fiyatı ile dikkatleri şimdiden çekti. Bakalım 2 NATO ülkesi olan İtalyan-Türkiye soğuk savaşı kimin zaferi ile sonuçlanacak…

IMG_6164