30/05/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Spaichingen Okul Aile Birliğinden Eğitime Burs Desteği

BW-HABER   Almanya / Spaichingen 18 Mart 2019

Spaichingen ve Çevresi Türk Okul Aile Birliği yönetimi  öğrencilerin eğitimlerine katkıda bulunmak amacıyla 2019 / 2020 eğitim ve öğretim yılından itibaren her yıl 5 öğrenciye burs vereceğini açıkladı. Eğitim bursundan faydalanmak isteyen velilerin başvuru formunu doldurarak en geç 31 Mayıs 2019 tarihine kadar Spaichingen ve Çevresi Türk Okul Aile Birliği başkanı İbrahim Özbudak’a veya Türkçe ve Türk kültürü  dersi öğretmeni  Necdettin Sarıkaya’ya verilmesi gerektiği ifade edildi.

Verilecek eğitim bursları eğitim ve öğretimin başladığı Eylül ayından Temmuz ayına kadar devam edecek. Yine her sene Mayıs ayında yeni burs almak isteyen adayların başvuruları alınıp, Haziran ayında değerlendirilmesi yapılacak. Burs başvurularını değerlendirecek komisyonda ; okul aile birliği başkanı, yardımcısı, DİTİB cami temsilcisi ve bölgede görevli Türkçe ve Türk kültürü dersi öğretmenleri yer alacak.

Değerlendirmelerde Türkçe dersine katılan öğrencilere ek 10 puan verilecek. Eğitim burs  çalışması bölgede bir ilk oldu.