17/06/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Tanburi Cemil Bey Esrelerini Ahenk TMT Durlach’ta Seslendirecek

 

BW-HABER

Durlach 2 Mayıs 2017


Sanatseverleri Müthiş Bir Konser Bekliyor

Ahenk Türk Müziği Topluluğu Karlsruhe’de konser düzenleyecek. Muhammed Temel yönetiminde ki Ahenk Türk Müziği Topluluğu 7 Mayıs Pazar günü Zehnstr. 4 Durlach’ta bulunan salonda konser verecek. 

Tanburi Cemil Beyin eserlerinin seslendirileceği konser iki bölümden oluşacak. Birinci bölümde Tanburi Cemil Bey’in eserleri seslendirilirken, ikinci bölümde de Ahenk TMT solo eserler ile sanat severlere unutulmaz bir Pazar akşamı yaşatacaklar. 

Geçtiğimiz sene Tanburi Cemil Bey’in vefatının 100. üncü yılı olması hasebiyle,  yurt içi ve yurt dışında sayısız konserler, dinletiler, söyleyişler ve konferanslar düzenlendi. Tanburi Cemil Bey Türk müziğinde çok önemli bir yere sahip. Bilhassa saz müziğinde Tanburi Cemiy Bey’in yeri tartışılmaz. Konserin birinci bölümünde sanatçının hayatı hakkında bilgi verilirken, kayıtlarıda dinleyicilerin kulak zevkine sunulacak. Tanburi Cemil Bey’in kayıtlarının sunumu  akabinde koro ile Tanburi Cemil Bey’in eserleri seslendirilicektir. Konserin ikinci Bölümü ise Segâh makamında eserler ve solo çalışma  yer alacaktır.

Mızrabın Ruhu – İstanbul Müziği adıyla Karlsruhe Durlach’ta sanatçı Muhammed Temel ve oğlu Ender Berkay Temel’in unutulmaz konserinin ardından bu sene ikinci büyük konser olacak. Karlsruheli sanat severlerin kapalı gişe izledikleri Muhammed Temel ve oğlu Ender Berkay konserinden sonra Ahenk Türk Müziği Topluluğu Tanburi Cemil Bey eserlerinin seslendirileceği konseri için geri sayım başladı. Konser 7 Mayıs Pazar saat 18:00’da  Zehnstr. 4 76227 Karlsruhe -Durlach’ta.