20/05/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Terörist Tobias 6 gün önce keşif yapmış

BW-HABER Hanau

Almanya Frankfurt yakınlarında yabancıların yoğun yaşadığı Hanau kentinde silahlı kişiler nargile kafeye girerek 5’i Türk 9 kişiyi acımasızca katletti. Hanau kentinde bulunan nargile kafeye giren saldırgan içeride yemek yiyen gençlere rastgele kurşun yağdırdı. Yaralı omuzundan yaralanan bir genç herkesin birbirinin üstüne yattığını yanında bulunan arkadaşının ‘ Kardeş ben dilimi hissetmiyorum.’ sözleri üzerine baktığında boğazında kurşun deliği gördüğünü ifade etti.
Olayın ardından bölgeye çok sayıda ambulas ve güvenlik güçleri sevk edildi.2 saldırgan ilk terör saldırısının ardından ikinci nargile kahveye giderek burada da terör saldırısı gerçekleştiren Alman teröristler 9 genci katlettiler. Olayda biri ağır 5 kişi yaralandı.

Teröristlerden Tobias R evinde annesiyle birlikte ölü bulundu. Olayla ilgili olarak Karlsruhe’de bulunan Federal Başsavcılık geniş çaplı bir soruşturma başlattı. Şansöyle Angela Merkel, “Irkçılık bir zehirdir, Nefret bir zehirdir, Bu zehir toplumumuzda ver ve pek çok suçun sorumlusu; NSU cinayetlerinden, Walter Lübecke’nin katlinden Halle cinayetlerine kadar” sözleriyle ırkçı katliamlara dikkat çekti.

Almanya genelinde tüm büyük kentlerde uyarı ve anma toplantıları düzenlendi. Başta; Berlin, Hamburg, Münih, Stuttgart, Hanau, Düsseldorf, Bonn, Mannheim, Nürnberg ve Karlsruhe kentlerinde anma programlarına binler katıldı.

Almanya’nın Hanau kentinde ırkçı terör saldırısını gerçekleştiren saldırgan Tobias R’nin katliam gerçekleştirdiği kafeye 6 gün önce gelerek keşif yaptığı güvenlik kamerasına yansıdı. Kameradan alınan fotoğrafta, ırkçı terörist Tobias R’nin yeşil ceket ile mavi bir bere giydiği görülüyor.

ATFF Genel Başkanı Levent Karaca Hanau’da

Avrupa Türk Futbol Federasyonu Genel Başkanı Levent Karaca Hanau kentine gelerek burada yapılan terör kurbanlarını anma programına katıldı. Programın ardından MÜSİAD Frankurt Şubesi tarafından düzenlenen terör kurbanlarını anma programına katıldı. ATFF Başkanı Levent Karaca terör saldırısını kınadı. Karaca, ‘ Bu saldırı tüm topluma yapılmıştır. Gencecik çocuklarımız hayatlarını kaybetti, içlerinde henüz yeni nişanlanmış çocuklarda var. Hanau’ya geldim. Bu toplum, Türk toplumu, bize çok katkıları oldu. Bizler borcumuzu ödemek için buradayız. Samimiyetle şunu söylüyorum, Türk toplumu Türk devleti büyük bir medeniyet. Başımız sağolsun, Allah hepsine gani gani rahmet etsin, mekanları cennet olsun. Almanya’da artık bu aşırı sağ tehlike için bir önlem alsın.” dedi.