21/05/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Türk İş Yeri Soyuldu

img-20161031-wa0000


BW-HABER   Karlsruhe  


Her 3,5 Dakikada Bir  Soygun Olayı Yaşanıyor.!!!

Karlsruhe şehir merkezinde bulunan Telefon Mağazası soyuldu. Karlsruhe Kaiser Caddesinde bulunan telefon mağazası 3 kişi tarafından iş yerinin vitrin camı kırılarak soyuldu. Bir Türk aileye ait olan Telefon mağazasına Pazar günü gece  saatlerinde gelen 3 soyguncu Karlsruhe’nin en kalabalık caddesinde bulunan mağazanın vitrin camını büyük bir gürültü ile kırdı. Vitrinde bulunan değerli telefon ve tabletleri alan 3 hırsız kaçmaya başladı. Olay yerine gelen polis telefonları yerlere atarak kaçan hırsızlardan 2 sini yakaladı. Cezayirli olduğu belirlenen hırsızlar ellerindeki telefon ve tabletlere büyük zarar verdi. Kaçan diğer hırsız izini kaybettirmeyi başardı.

Soygunda 12.000 Avroluk zarar meydana gelirken, Türk dükkan sahibinin büyük şaşkınlık yaşadığı hırsızlık olayına ” Hala inanamıyorum ana cadde de böyle bir soygun akıl alacak gibi iş değil”  diyerek tepkisini ortaya koydu. Almanya’da yaşanan soygunlarda ki artış korkunç seviyelere geldi. Son 20 yıl içerisinde sougunların  yüzde 56 oranında artığı belirlenirken son rakam ile Almanya’da her 3,5 dakikada bir soygun olayının yaşadığı tesbit edildi.

Eyalette yaşanan soygunlar bazen 20 ila 100 Avro için yapılırken, soygunda verilen zararın ise 6-7 bin Avro civarında olduğu tesbit edildi. Hiç bir önlem hırsızları durdurmaya yetmiyor.