13/04/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Türk Kadınları Derneği İftar Programı Düzenledi

BW-HABER Karlsruhe / Bulach

Almanya’nın Karlsruhe kentinde faaliyet gösteren Türk Kadınları Derneği, Karlsruhe’de bir iftar yemeği düzenledi. İftar yemeğine Karlsruhe Başkonsolosu Banu Terzioğlu ve çok sayıda davetli katıldı. Sunumunu Sinem Karslı’nın yaptığı iftar programında konuşma yapan KTKD Başkanı Mine Kılıçer,’ Bugün burada hepimizi biraraya getiren kadınlar deneği olarak, düzenlediğimiz iftar yemeği Ramazan ayı boyunca oruç tutarak sabır ve dayanıklılığımızı sınadık. Bizlerin burada öğrendiği en önemli değer; yardımlaşma ve paylaşma. Kadınlar derneği olarak toplumun farklı kesimleriyle biraraya geliyoruz, fikir alış-verişi yapıyor ve birlik beraberliğimizi devam ettiyoruz.’ dedi. Başkan Mine Kılıçer, 6 Şubat’ta meydana gelen büyük afet sonrası kadınlar deneği olarak harekete geçtiklerini ve depremzedeler ile dayanışma gösterdiklerini ifade etti. Başkan Kılıçer, yardımların devam etmesinin önemine değinerek özellikle önümüzdeki Ramazan Bayram’ında artarak yardımların devam etmesini istedi. Türk Kadınlar Deneği Başkan Yardımcısı Efsun Gürel, Almanca olarak yaptığı konuşmada iftar programına katılan misafirlere hoşgeldiniz dedi.

Karlsruhe Başkonsolosu Banu Terzioğlu, Ramazan ayına buruk duygularla girdik sözleriyle başladığı konuşmasına şöyle devam etti, ‘Depremin hemen ardından yardım kampanyaları düzenlediğiniz, dayanışma gösterdiğiniz, destek verdiğiniz için herbirinize bir kez daha şükranlarımı sunuyorum. Depremzedelerin acılarını hafifletmek, onlara umut vermek için hepbirlikte elimizden geleni yapıyoruz, yapmayada devam edeceğiz.’ dedi.

DİTİB Karlsruhe Merkez Cami Din Görevlisi Abdurrahman Toprak, okuduğu Kur’an-ın ardından, Türkçe ve Almanca meallerini açıkladı. Okunan Ezan ile birlikte oruçlar açıldı.