13/04/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

UID Baden Başkanı Muhlis Alkan, ‘Milletimizin başı sağolsun.’

BW-HABER Karlsruhe

Baden UID Bölge Başkanı Muhlis Alkan Idlib’te meydana gelen olay üzerine açıklama yaptı. Suriye rejiminin Rusya destekli hava saldırısında askerlerimizin şehit olduğu haberleri üzerine Regaip Kandil programını yarıda kesen Alkan, konu ile ilgili ivedi olarak Türkiye’den bilgi aldı. Muhlis Alkan yayınladığı mesajda Türk milletinin başı sağolsun dedi.

Alkan mesajında şunlara yer verdi, ‘Şehit olan askerlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. yaralı askerlerimize Allah’tan şifalar diliyorum. Allah’ım vatanın savunması için görev yapan tüm güvenlik kuvvetlerimizin yar ve yardımcısı olsun.’

Suriye rejimi hava saldırısında 29 askerimizin şehit olduğu bilgisi Hatay Valiliği tarafından paylaşılmıştı. BU saldırı sonrası Türkiye, sığınmacılara istedikleri ülkeye gitme hakkı tanıdı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde 2 saat süren bir güvenlik toplantısı gerçekleştirdi.

İletişim Başkanı Altun ise sadırıya misliyle karşılık verileceğini açıladı. Fahrettin Altun, ” Kahraman askerlerimizin kanı yerde bırakılmayacak, Suriye sahasında devam eden faaliyetlerimiz, bayrağımıza uzatılan eller kırılana dek sürecek.” dedi.